Gheorghe Hagi, împăcat după victoria cu FC Argeș: „Am produs mult fotbal cu acești băieți tineri!”. Pe cine a remarcat de la Farul

Eduard Gabriel Radaslavescu si Gheorghe Hagi in meciul de fotbal dintre Farul Constanta si FC Arges, contand pentru Play off-ul Ligii 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Stadionul central al Academiei Gheorghe Hagi din Ovidiu, sambata 14 mai 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 10 poze

Gheorghe Hagi, manager tehnic al echipei Farul Constanța, și-a lăudat elevii după victoria cu FC Argeș.

Farul Constanța și FC Argeș s-au întâlnit sâmbătă, la Ovidiu, în cadrul etapei a noua din play-off-ul Ligii 1, penultima din acest sezon, iar trupa lui Gheorghe Hagi a învins cu scorul de 1-0, după golul marcat de către Ionuț Larie, în minutul 34.

La finalul acestei partide, Gheorghe Hagi și-a lăudat jucătorii, însă a avut un remarcat în mod deosebit: pe Enes Sali, extrema stânga în vârstă de 16 ani, pe care l-a introdus la pauza meciului.

Gheorghe Hagi, împăcat după victoria Farului cu FC Argeș

Gheorghe Hagi nu s-a ferit de cuvinte și a spus despre Enes Sali că a fost cel mai bun de pe teren în meciul cu FC Argeș.

„O victorie meritată, am făcut un fotbal bun, chiar dacă a fost această căldură. Am făcut bine, am avut ocazii, chiar dacă n-am fost atât de fini la ultima pasă. Am produs mult fotbal cu acești băieți tineri. Suntem pe drumul bun, arătăm că merităm să fim aici.

Echipa, în atac, a făcut multe lucruri, a avut multe ocazii, dar trebuie să fim mai concreți. Să nu uităm că jucăm în atac cu (n.r. jucători născuți în) 2002, 2006, 2004, adică vi se pare așa ușor? Ne asumăm asta.

E nevoie de timp, de răbdare, nu putem să facem deodată totul, cu banii pe care îi avem.

Cred că (n.r. Enes Sali) a fost cel mai bun, păcat că n-a dat gol la final, trebuie să învețe cum să gestioneze, ce decizii să ia. Am stat de vorbă cu el o oră. Trebuie să avem grijă de el pentru că e un copil, e și mic, dar e iute”, a spus Gheorghe Hagi, după meci.

Publicat: 14 05. 2022, 19:55