Gestul fabulos pe care l-a făcut Jose Mourinho după ce Tottenham a fost umilită în Europa League! Jucătorii lui Dinamo Zagreb au rămas mască + Reacția antrenorului portughez | VIDEO

Tottenham a fost eliminată rușinos din „optimile” Europa League, după ce în tur a învins-o pe Dinamo Zagreb, scor 2-0, iar la returul din Serbia englezii s-au văzut umiliți cu 3-0 datorită hattrick-ului lui Orsic.

Totuși, Jose Mourinho a arătat o dată-n plus de ce i se spune „The Special One”. Antrenorul lui Tottenham s-a dus la finalul meciului în vestiarul celor de la Dinamo Zagreb și i-a felicitat pe jucătorii adverși, deși aceștia sărbătoreau zgomotos victoria.

Fix în acel moment, unul dintre fotbaliștii de la Dinamo Zagreb filma sărbătoarea, iar în cadru a apărut și Jose Mourinho.

Jose Mourinho, discurs dur la finalul meciului

Jose Mourinho s-a recunoscut învins și a spus lucrurilor pe nume la declarațiile de după eșecul usturător din Zagreb.

„Cum de s-a întâmplat așa ceva? Bună întrebare! Dacă lăsăm la o parte ultimele 10 minute din prelungiri, timp de 105 minute a fost o singură echipă care a dat totul pe teren. Transpirație, sânge, apoi lacrimi de bucurie. Cei de la Dinamo Zagreb au fost modești, dedicați, nu pot decât să-i felicit. Echipa mea a părut că nu joacă un meci important. Nu știu dacă pentru ei a fost un meci important, dar pentru mine a fost, așa cum e fiecare, așa cum fiecare meci e important pentru suporteri.

Ai nevoie de o altă atitudine în astfel de meciuri. Sunt supărat că am pierdut, sunt mai mult decât supărat. Înaintea meciului, le-am spus jucătorilor că riscă mult dacă nu intră cu atitudinea corectă în teren, le-am repetat-o și la pauză. Îmi pare rău că echipa mea nu a arătat în teren valorile fotbalistice și cele de viață pe care încerc să le impun. N-avem niciun respect pentru munca noastră.

Viitorul jucătorilor mei? Suntem într-o situație în care n-aș vrea să analizez prea mult aici, nu e momentului s-o fac. Nu vreau să spun mai multe, pot doar să prezint scuzele mele suporterilor, sper ca jucătorii să facă același lucru”, a declarat Jose Mourinho.