Gaz Metan – Dunărea Călărași 0-0. Primul pas greșit pentru medieșenii, după 5 victorii consecutive. Cum se prezintă situația din subsolul clasamentului

Gaz MetanDunărea Călărași 0-0
Arbitru: Andrei Artene (București). Asistent: Dragoș Iliescu (Craiova) și Ionel Dumitru (Gherghița)

Gaz Metan: Pleșca – Crețu, M. Constantin, Larie, Bușu – Ivanovs, Luis Aurelio – Mailat (Ely Fernandes 79), David Caiado, Chameds (D. Olaru 65) – Rondon
Rezerve: Batista – Cikarski, Andre Micael, Diallo, Yazalde
Antrenor: Edward Iordănescu

Dunăra Călărași: Straton – G. Enache, Dobrosavlevici, Luchin, Mendy – Ammari, G. Simion, Ben Djemia, S. Filips (D. Benzar 79) – Iancu, Keyta (Mediop 36)
Rezerve: Calancea – G. Popa, Gligorov, Henderson, I. Stoica, Mediop
Antrenor: Dan Alexa

Minutul 90+3: Fluier final. Se termină 0-0. Gaz Metan face primul pas greșit în playout, după cinci victorii consecutive. Dunărea Călărași ajunge la trei etape la rând fără victorie.

8. Concordia Chiajna 14p.

Minutul 46: S-a reluat partida dintre Gaz Metan și Dunărea Călărași.

Minutul 45+1: Pauză la Mediaș. Gazdele au fost mai periculoase în această primă repriză, dar Straton a fost la post și a păstrat tabela intactă.

Minutul 1: A început partida de la Mediaș. Elevii lui Edi Iordănescu țintesc al șaselea succes din playout.

Gaz Metan, liderul din play-out, deschide ziua în Liga 1 Betano cu un meci împotriva Dunării Călărași. Echipa lui Dan Alexa e acum pe loc retrogradabil și doar o victorie o poate scoate din zona roșie a clasamentului, la jumătatea play-out-ului. De cealaltă parteă, Gaz Metan are cinci victorii din cinci partide jucate în play-out.

Înaintea duelului direct, Gaz Metan conduce clasamentul în play-out, cu 31 de puncte, în timp ce Dunărea Călărași e pe poziația a 13-a, cu 16 puncte.

În sezonul regulat, ambele meciuri directe dintre cele două formații s-au terminat cu același scor, 0-0.

Publicat: 21 04. 2019, 19:51
Actualizat: 21 04. 2019, 19:52