GALERIE FOTO | Steaua a făcut show în ultimul amical înaintea cantonamentului de la Cheile Grădiștei. Bâtfoi a marcat, jucătorul adus din Liga 1 a ieșit accidentat în prima repriză

Steaua București continuă perioada de pregătire de iarnă și, cu o zi înainte de plecarea în cantonamentul de la Cheile Grădiștei, a jucat un amical împotriva Voinței Maia, echipă de liga a cincea. Fotbaliștii pregătiți de Ion Ion și de Marius Lăcătuș au învins ușor, cu 8-0, într-o partidă în care antrenorii au putut urmări la lucru și noile achiziții ale Stelei. Golurile au fost marcate de Mirea, de patru ori, Bâtfoi, Sitaru, Predescu și Curt.

În fața a mai bine de 500 de suporteri, Steaua a început în formula Iancu – Sitaru, Turbatu, Vîlcea, Lolescu, Curt, M. Olaru, Peptănuș, Rasdan, Bâtfoi și Mirea. Prima repriză a fost cea în care echipa lui Lăcătuș și-a demolat adversarul, vârful Bâtfoi trecându-și și el numele pe lista marcatorilor. Remarcatul primelor 45 de minute a fost Cătălin Mirea, autor a patru goluri, iar surpriza s-a numit din nou Gabriel Peptănuș, puști adus de Lăcătuș în prima echipă încă din cantonamentul de la Forban. Vestea proastă a fost dată de accidentarea lui Răsdan, fotbalist adus de Steaua din Liga 1, de la Chiajna. Mijlocașul a ieșit de pe teren la mijlocul primei reprize, accidentat la gambă după o intrare dură a unui adversar.

În partea a doua antrenorii au schimbat complet componența echipei. Cu Chiș – Zamfirescu, Grigore, Prodan, Zeciu, Constantinescu, Radu, Curt, Bogdan, Pătrănoi și Predescu pe teren, Steaua a continuat să domine partida însă s-a apropiat mai rar de gol. Predescu a marcat din acțiune la doar câteva minute după ce ratase o lovitură de pedeapsă, iar scorul final a fost stabilit de reușita lui Curt.

Publicat: 10 02. 2018, 14:19
Actualizat: 10 02. 2018, 14:54