Gabriel Debeljuh, dublă de senzație pe Arena Națională! Campioana României, revenire în stil de mare echipă cu FCSB | VIDEO

CFR Cluj a revenit spectaculos în derby-ul cu FCSB și a condus la pauză cu 2-1, după dubla lui Gabriel Debeljuh.

Apărarea roș-albaștrilor și-a arătat limitele, iar FCSB nu a putut intra nici măcar cu un egal la cabine, după golul de generic marcat de Octavian Popescu.

Derby-ul dintre FCSB și CFR Cluj poate fi urmărit Live Video Online pe prosport.ro.

Gabriel Debeljuh, dublă de senzație în derby-ul cu FCSB

FCSB a deschis scorul, dar finalul primei reprize a aparținut oaspeților, care au demonstrat de ce sunt pe primul loc în Liga 1.

Debeljuh a egalat în minutul 36, iar apoi a făcut imediat 2-1. În minutul 40, vârful care a fost în conflict cu Dan Petrescu a înscris după eroarea lui Miron, care l-a ținut în joc pe jucătorul grupării din Gruia.

La începutul lunii decembrie, Gabriel Debeljuh a notificat clubul CFR Cluj să îi achite salariile și bonusurile restante. În caz contrar, campioana putea rămâne fără atacantul croat.

Ardelenii au respectat termenul și au achitat toate datoriile către fotbalist, astfel că acesta a rămas în Gruia, iar în primul meci oficial din 2022 a marcat două goluri într-o singură repriză, în derby-ul cu FCSB.

FCSB – CFR Cluj | Echipele de start

FCSB: A. Vlad – Ov. Popescu, A. Miron, I. Cristea, Haruț – Olaru, Ad. Șut, Fl. Tănase – Cordea, Keșeru, Oc. Popescu
Rezerve: Târnovanu, Fl. Coman, Dumiter, M. Tănasă, A. Burlacu, V. Gheorghe, Ov. Perianu, Oaidă, Vinicius
Antrenor: Toni Petrea

CFR Cluj: Hindrich – Camora, Burcă, Graovac, Cr. Manea – Păun, Boateng, Bordeianu – C. Deac, Debeljuh, V. Costache
Rezerve: Bălgrădean – Susic, Cestor, Itu, Chipciu, Neguț, Sacko, Petrila, Dugandzic
Antrenor: Dan Petrescu

Publicat: 23 01. 2022, 20:55
Actualizat: 25 01. 2022, 00:44