Gabi Tamaș, mesaj dur pentru patronul Ioan Niculae după calificarea în play-off. „Să ne aducă banii! Toți!”. Ce a spus jucătorul de schimbarea antrenorului Bogdan Andone

Gabriel Tamas, de la Astra Giurgiu, aplauda suporterii la finalul meciului de fotbal contra echipei FCSB din etapa a XVII-a a Ligii 1, disputat pe Arena Nationala din Bucuresti, sambata, 23 noiembrie 2019. ALEXANDRU DOBRE / MEDIAFAX FOTO

Astra s-a calificat în play-off după un meci dramatic. Sepsi a condus cu 2-0 la pauză, dar intrarea lui Kehinde Fatai a schimbat soarta meciului. Nigerianul a marcat un gol și obținut lovitura de la 11 metri transformată de Denis Alibec.

Gabi Tamaș a fost foarte bucuros la finalul meciului. Astra s-a calificat în play-off după ce la pauză Sepsi a condus cu 2-0. Fatai și Denis Alibec au adus punctul care i-a scăpat de emoții pe fotbaliștii lui Bogdan Andone.

„La pauză le-am spus colegilor că nu mai avem nimic de pierdut și să mergem să le dăm două goluri. Prima repriză am tratat-o așa cum s-a văzut.

De ce ați jucat așa?

Ca să intrăm la pauză cu 2-0 și să fie la final 2-2. Cred că ne-a bătut soarele în ochi, nu eram obișnuit să joc la ora asta. Am jucat doar meciuri grele în acest an, dar am avut și ghinion. Ce a făcut Real Madrid aseară? A luat bătaie! Și echipele mari pierd meciuri”, a declarat Gabi Tamaș la Digi Sport.

Gabi Tamaș îi cere imperativ banii lui Ioan Niculae

Ioan Niculae a trăit meciul la intensitate maximă. Finanțatorul giurgiuvenilor a plecat din tribună la finalul primei reprize când oaspeții conducea cu 2-0. S-a întors abia în repriza secundă și a fost văzut în tribună în minutul 60, după ce Denis Alibec a egalat. Gabi Tamaș a fost dur cu finanțatorul echipei și i-a cerut să-și plătească datoriile.

„Ioan Niculae a fost toată săptămână alături de noi. Îl așteptăm în vestiar să ne dea banii. Să ne dea banii! Toți care trebuie să îi dea! Atât! Punct! Trebuie să ne dea toți banii. Asta cu jucătorii care depun memorii este vrăjeală. Ai nume? Vrăjeală. Ioan Niculae să dea banii!”, a tunat fundașul echipei.

Gabi Tamaș a vorbit și despre zvonurile potrivit cărora antrenorul Bogdan Andone ar putea fi dat afară de la echipă, după ce în acest an nu a obținut decât două puncte în patru meciuri.

Nu mai… nu mai… Mă întrebați acum dacă shimbăm antrenorul, jucătorii, patronul…”, a declarat Gabi Tamaș la Digi Sport.

Publicat: 23 02. 2020, 18:58
Actualizat: 23 02. 2020, 19:08