„Cred că a fost cel mai slab om al primei reprize!” Gabi Balint a dat de pământ cu un jucător la pauza derby-ului Dinamo – FCSB

Gabi Balint da de pamant cu Florin Bejan, dupa prima repriza dintre Dinamo si FCSB
Vezi galeria foto - 7 poze

Gabi Balint nu a avut milă de unul dintre jucătorii lui Jerry Gane. Fostul mare atacant al naționalei l-a criticat dur pe Florin Bejan la pauza derby-ului Dinamo – FCSB.

FCSB a condus la pauza meciului din Ștefan cel Mare, 1-0. Florin Tănase a marcat în minutul 8, când i-a uitat pe drum pe Andrei Radu și Bejan și l-a învins pe Eșanu.

Căpitanul FCSB a ajuns la cota 15 în clasamentul golgheterilor din Liga 1.

Octavian Popescu a fost unul dintre cei mai buni oameni din prima repriză. Noua vedetă a lui Gigi Becali a avut prima mare ocazie, dar a susținut un ritm ridicat pe durata întregii prime reprize.

Totul și cu „acordul” apărării lui Dinamo, care a fost în mai multe rânduri depășită de atacul FCSB.

Gabi Balint a lăudat jocul echipei lui Toni Petrea, dar nu a uitat să sublinieze lentoarea din faza de apărare a gazdelor

„Cred că a fost cel mai slab jucător al primei reprize. Bejan este extrem de lent. E o lentoare incredibilă în apărarea lui Dinamo”, a spus Gabi Balint la Digi Sport.

Florin Bejan a primit și un cartonaș galben în prima repriză, în minutul 10.

Pulhac: „Dacă era 0-3 în primele 10 minute, nu se supăra nimeni”

„Dinamo, fără idei de joc. Fiecare joacă ce vrea. Uite, la FCSB se vede. Sunt trasee, fiecare are o poziție clară. Cei de la FCSB joacă unul pentru celălalt, se ajută între ei.

Dacă era 0-3 în primele 10 minute, cred că nu se supăra nimeni. Dinamo ar trebui să forțeze cu Sorescu în partea lui Radunovic. Atât pot.

Nemec a atins mingea o singură dată. E greu când joci fără atacant. Dinamo n-are atacant de când a început sezonul”, a declarat Cristi Pulhac pentru GSP.

ECHIPELE DE START:

Dinamo: Eșanu – A. Radu, Puljic, Bejan, St. Filip – Sorescu, P. Anton, Răuță, Fabbrini – G. Crețu – Nemec
Rezerve: Mitrovic – R. Grigore, Achim, Moldoveanu, Gueye, Ehmann, Gol, Mihaiu, Nepomuceno
Antrenor: Jerry Gane

FCSB: A. Vlad – Ov. Popescu, I. Cristea, Miron, Radunovic – Moruțan, Șut, Olaru – Oct. Popescu, Fl. Tănase, Fl. Coman
Rezerve: Târnovanu – Crețu, Simion, Vukusic, Nedelcu, Vînă, Buziuc, Perianu, Oaidă
Antrenor: Toni Petrea

Stadion: „Dinamo”
Arbitru: Sebastian Colțescu; Asistenți: Daniel Mitruți, Marius Marica

Publicat: 03 02. 2021, 22:00
Actualizat: 03 02. 2021, 22:12