I-a revenit zâmbetul! Ioan Niculae s-a întors în tribune după ce la pauză a plecat furios la vestiare

Astra are nevoie de un punct pentru a fi sigură de locul de play-off, dar la pauză Sepsi a condus cu 2-0. Patronul Ioan Niculae a părăsit stadionul nervos. S-a întors în repriza secundă și a aplaudat cu foc la golul de 2-2 înscris de Denis Alibec.

Astra era echipă în cea mai bună poziție înaintea etapei decisive. Echipa lui Bogdan Andone avea nevoie de un punct pentru a fi sigură de prezența în primele șase echipe ale campionatului.

La pauză, tabela arată un dezastru pentru gazde. Sepsi a condus cu 2-0 după reușitele lui Peter Gal-Andrezly și Carnat. După golul doi, patronul Ioan Niculae a fost filmat când s-a ridicat și a plecat furios din tribune. Părea că și-a pierdut deja toate speranțele. Conform unor surse, Niculae s-a dus în vestiar și și-a încurajat jucătorii.

Patronul s-a întors  în tribune după ce a început repriza a doua. În minutul 60 a fost filmat privind meciul încruntat.

După cinci minute am văzut un alt Ioan Niculae. Omul a afaceri a aplaudat zâmbitor  golul de 2-2 reușit din penalty de  Denis Alibec.

Ioan Niculae, un patron aprig la mânie

Ioan Niculae este cunoscut ca un patron care face scandal când nu-i place cum merge echipă. Antrenorii se tem mereu pentru postul lor, după fiecare înfrângere. Bogdan Andone a fost la un pas de demitere chiar la începutul lunii. Finanțatorul s-a înfuriat că echipa a pierdut cu 2-0 duelul cu Dinamo și și-a atacat antrenorii și jucătorii.

„În Antalya jucau extraordinar, au venit în țară și n-au mai jucat nimic. Explicația trebuie s-o dea antrenorul, bineînțeles că o să am o discuție cu el. Trebuie să răspundă cineva, să clarifice. Eu le-am creat toate condițiile să joace fotbal. Vom lua măsuri după ce s-a întâmplat azi”, a spus pe 1.02.2020 patronul Ioan Niculae.

Niculae și-a făcut praf echipa și peste câteva zile, la finalul partidei pierdute cu 2-1 în fața Chindiei Târgoviște.

E vorba despre prostie și despre îngâmfare. Jucători care n-au evoluat mai mult de două meciuri bine, în loc să fie cu gândul la fotbal, și-au luat-o în cap! Și cu Dinamo au zis că apare marea echipă Astra și adversarul se dă la o parte.

Cât am fost modești și am avut bun simț, am avut rezultate. Acum, echipa e dezlânată, fără personalitate. Nu cred că sunt probleme legate de calificarea în play-off. Până la urmă, care e problema?! Nu e nimic în play-off. Nebunia asta n-o înțeleg. Calificarea în play-off nu e nimic, singurul avantaj e că poți să joci într-o cupă europeană”, a atacat Ioan Niculae pe 7.02.2020.

Publicat: 23 02. 2020, 17:21
Actualizat: 23 02. 2020, 18:11