FOTO & VIDEO | Nicoliță n-a uitat de rivalitate! Bănel, eliminat după intrare criminală în Făurei – Rapid

Bănel Nicoliță (33 de ani) s-a întâlnit pentru prima dată după mult timp Rapid, rivalii de pe vremea când evolua pentru Steaua. Fostul UEFAtastic a fost înger și demon pentru echipa sa, CS Făurei, în înfrângerea suferită cu 3-1 în fața alb-vișiniilor, în etapa a șasea din Liga a 3-a.

Nicoliță a marcat golul echipei sale, CS Făurei, în minutul 60, însă rapidiștii au înscris de trei ori, prin Vlada, care a reușit o dublă (51, 56), și Matulevicius (77). În plus, Bănel Nicoliță a fost eliminat ca urmare a unei intrări criminale asupra adversarului Andrei Dovleac, care intrase pe parcursul partidei.

Bănel Nicoliță a marcat golul care a calificat Steaua în semifinala cu Middlesbrough, în 2006. Sfertul UEFAntastic dintre Steaua și Rapid s-a terminat 1-1 la general (1-1 în Giulești, goluri Nicoliță și Viorel Moldovan, și 0-0 pe fostul Lia Manoliu), iar echipa antrenată atunci de Cosmin Olăroiu a mers mai departe pentru o semifinală cu englezii de la Middlesbrough.

Publicat: 30 09. 2018, 19:29
Actualizat: 30 09. 2018, 19:30