FOTO | Surpriza lui Dică! Cine a purtat numărul 7, al lui Alibec, în meciul amical cu Brugge

FCSB a remizat, scor 1-1, în primul meci de pregătire al cantonamentului din Olanda, împotriva campioanei Belgiei, Club Brugge, echipă de care aparține Dorin Rotariu. Belgienii au condus încă din minutul 4, iar Teixeira a egalat în repriza secundă pentru roș-albaștri.

Nicolae Dică l-a introdus în teren pe tânărul Cristian Dumitru, unul dintre jucătorii tineri care efectuează pregătirea alături de echipa mare a FCSB-ului. Acesta a jucat cu numărul 7 pe spate, ultima oară la Denis Alibec, care este aproape de un transfer la Al-Shabab, echipa pe care o antrenează Marius Șumudică.

FOTO Sport.ro

FCSB va mai disputa trei partide de pregătire în cantonamentul din Olanda, împotriva celor de la Ajax Amsterdam, PAOK Salonic și Al Gharafa.

Publicat: 04 07. 2018, 22:12
Actualizat: 04 07. 2018, 22:13