ACS Poli Timișoara a câștigat meciul împotriva celor de La Viitorul, scor 2-1, dar meciul a fost umbrit de accidentarea lui Victor Râmniceanu, la o fază la care a fost lovit cu cotul în plină figură de Bocșan, fundașul central al gazdelor.

La faza din minutul 28, la scorul de 1-1, Râmniceanu, a primit o lovitură dură cu cotul în față, din partea lui Bocșan, iar portarul oaspeților a avut nevoie de intervenția medicilor. Meciul a fost întrerupt timp de minute bune, iar o ambulanță a fost trimisă pe teren pentru a evita o tragedie.

În cele din urmă, Râmniceanu nu a mai putut continua partida, a fost înlocuit cu Tordai și a fost transportat la spital, după ce a suferit o contuzie serioasă.

Gazdele s-au impus cu 2-1 datorită golurilor marcate de Artean (16) și Croitoru (81), în timp ce pentru oaspeți a înscris Florin Cioablă (3).