FOTO | Mesajul lui Gnohere în privința viitorului său la FCSB! Cuvintele pe care le-a adresat fanilor: „Vă mulțumesc tuturor”

Golgheterul formației FCSB, Harlem Gnohere, a văzut de la marginea terenului victoria echipei sale în fața Universității Craiova. Atacantul francez nu a prins niciun minut în tricoul roș-albastru în meciul câștigat de FCSB, scor 3-2, cu oltenii lui Mangia.

Antrenorul Mihai Teja l-a preferat pe jucătorul adus în această iarnă, Ioan Hora, în locul francezului, iar rezultatul a fost unul fericit pentru toată gruparea. Atacantul în vârstă de 30 de ani a reușit dubla pe Arena Națională, sub privirile a aproximativ 19 mii de suporteri.

La scorul de 2-2, însă numele „Bizonului” a fost auzit pe stadion. Nu crainicul meciului a anunțat schimbarea, ci fanii au scandat numele lui Gnohere, pe care doreau să îl vadă pe teren. Francezul, în vârstă de 31 de ani, nu și-a făcut apariția, dar le-a mulțumit susținătorilor lui printr-un mesaj postat pe contul său de Instagram:

Pentru toți suporterii mei care sunt aici pentru a mă susține! Voi reveni în forță. Vă mulțumesc tuturor pentru mesaje și pentru suport”.

Harlem Gnohere a ajuns la FCSB în ianuarie 2017, de la Dinamo, iar de atunci a evoluat în 85 de meciuri și a marcat de 41 de ori. În mandatul lui Teja, în cele patru partide oficiale, atacantul francez a adunat 101 minute și nu a înscris niciun gol.

Publicat: 26 02. 2019, 17:39
Actualizat: 26 02. 2019, 17:40