FOTO | Becali sau Dică, cine a făcut schimbarea? Moment interpretabil în timpul meciului FC Botoșani – FCSB. Ce au surprins camerele

Meciul FC Botoșani – FCSB a oferit un moment extrem de interpretabil. În minutul 55, camerele de transmisie a partidei au surprins banca de rezerve a FCSB în timpul unei discuții între Dică și arbitrul Marius Avram, iar Mihai Stoica a scos, la un moment dat, telefonul pentru că primise un mesaj.

MM a citit mesajul printre cuvintele pe care i le adresa, la rândul său, centralului partidei, dar interesant este ce s-a întâmplat mai departe. Coincindență sau nu, în minutul 58 Florinel Coman a fost chemat de la încălzire și a fost trimis pe teren în locul lui Achim, jucător care nu este pe placul lui Gigi Becali, dar care a fost titular cu FC Botoșani.

Coman a oferit o pasă de gol la faza următoare, în care a fost implicat, la reușita lui Denis Man. Schimbarea a avut loc la 1-0 pentru FCSB, s-a făcut imediat 2-0, însă meciul s-a terminat 3-0, după ce Tănase a înscris în prelungiri.

Publicat: 10 12. 2017, 22:36
Actualizat: 11 12. 2017, 02:37