Echipa susținută de Peluza Sud din Timișoara rămâne în lupta pentru promovarea în Liga a III-a. Trupa antrenată de Paul Codrea a câștigat din nou în deplasare, de data aceasta pe terenul echipei Unirea Giroc, cu scorul de 3-0.

Prima repriză a fost mai echilibrată decât s-ar fi așteptat alb-violeții, ținând cont că Girocul ocupa înaintea acestei etape locul 14 în Liga a IV-a din Timiș. Adrian Ilie a fost marcatorul unicului gol dinainte de pauză (”29), celelalte reușite ale timișorenilor fiind înscrise de Făgețan (”65) și Ardelean (”86).

Politehnica ocupă locul al doilea, cu 25 de puncte din 27 posibile. Ocupanta primului loc, Progresul Gătaia, are punctaj maxim.
Paul Codrea a utilizat următorul prim unsprezece: Burtic – Birău, Obrejan, Gălan, Maranescu – Ilie, Popoviciu, Neagoie, Opriș, Vucea – Ardelean. Au mai intrat: Făgețan, Vișan, Alexandru Ionuț și Brânzan.

Următorul meci al Politehnicii va avea loc duminica viitoare (6 octombrie), de la ora 11. Timișorenii vor întâlni, pe stadionul Știința, echipa CS Dumbrăvița.

Publicat: 27 09. 2013, 22:20
Actualizat: 27 09. 2013, 22:30