Florinel Coman, schimbat la pauza meciului FCSB – Sepsi. Alarmă totală la echipa lui Gigi Becali

Florinel Teodor Coman se bucura dupa un gol marcat in meciul de fotbal dintre Politehnica Iasi si FCSB, din cadrul Superligii Superbet, desfasurat pe Stadionul Emil Alexandrescu din Iasi, marti 19 decembrie 2023. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Alarmă totală la FCSB. Starul echipei, Florinel Coman, a fost înlocuit la pauza meciului cu Sepsi, atunci când echipa sa conducea cu 1-0 după reușita lui Alex Băluță.

Atacantul Florinel Coman a fost lăsat la vestiare la pauză de către Elias Charalambous, iar în locul lui a intrat brazilianul Luis Phelipe.

Florinel Coman a fost înlocuit la pauza meciului FCSB – Sepsi. Alarmă totală la echipa lui Gigi Becali

Fotbalistul în care Gigi Becali își pune cele mai mari speranțe în câștiigarea titlului a fost schimbat la pauză, iar mutarea pare să aibă legătură cu faptul că Florinel Coman a fost răcit serios în ultima perioadă și nu ar fi refăcut 100%, fapt recunoscut și de Meme Stoica. „S-a simţit foarte rău. E sinuzită, amigdalită. Cine n-a avut d-astea. E oribil. Să nu poţi să înghiţi, e ceva înfiorător. Are un tratament cu antibiotice pe care îl va lua inclusiv în ziua meciului. E clar că te înmoaie antibioticul, dar asta este. Cu vitamine şi cu superputerile lui”, a declarat Mihai Stoica, la Orange Sport.

Pe de altă parte, Gigi Becali recunoștea recent că nu va dicta niciodata înlocuirea vedetei sale, și că acesta va putea să solicite schimbare când va dori el.

”I-am dat voie lui Coman să se schimbe când vrea el. Da, vorbesc serios! El iese din teren când vrea el. El cere schimbarea când vrea el, nu o să fie schimbat niciodată. Bine, nu o să vă zică asta staff-ul tehnic sau el, dar vă zic eu. E jucător prea valoros și se schimbă numai când vrea el, dacă e obosit”, declara Gigi Becali la finalul anului trecut.

FCSB – Sepsi. Au jucat echipele

FCSB: Târnovanu – Pantea, Ngezana, Dawa, Radunovic – Olaru, Lixandru, Alhassan – Al. Băluță, Miculescu, Fl. Coman
Rezerve: A. Vlad – V. Crețu, Panțîru, Pandele, Luis Phelipe, Nana Antwi, Ov. Popescu, Radaslavescu
Antrenor: Elias Charalambous

Sepsi: R. Niczuly – Oroian, Kecskes, D. Ciobotariu, Dumitrescu – N. Păun – Kallaku, C. Matei, Aganovic, Fl. Ștefan – Safranko
Rezerve: D. Moldovan, R. Niczuly, M. Bălașa, Renta, J. Rodriguez, Rondon, Popsa, K. Varga, I. Gheorghe
Antrenor: Bernd Storck

Stadion: Arena Națională
Arbitru: Cojocaru Adrian Viorel (Galaţi) / A1: Avram Valentin (Bucureşti), A2: Filip Alexandru (Constanţa
Arbitru VAR: Dumitrache Bogdan (Bucureşti), Asistent VAR: Demetrescu Iuliana Elena (Râmnicu Vâlcea)

Publicat: 11 02. 2024, 22:32
Actualizat: 11 02. 2024, 22:34