Florinel Coman e din nou „Mbappe de România”! A jucat ca în vremurile când Gigi Becali cerea 50 de milioane de euro pe el: dublu assist și dribilinguri în viteză împotriva echipei lui Gică Hagi, omul care l-a lansat în fotbalul de performanță! | VIDEO

Florinel Coman, de la FCSB, lupta pentru posesia balonului in timpul meciului de fotbal contra echipei FC Botosani din etapa a VI-a a play-off-ului Ligii 1, disputat pe Arena Nationala din Bucuresti, sambata, 4 iulie 2020. ALEXANDRU DOBRE / MEDIAFAX FOTO

Florinel Coman a făcut cel mai bun meci din ultimele luni și a fost printre cei mai buni jucători de pe teren, în victoria obținută de FCSB cu Farul, scor 4-0.

„Mbappe” a oferit două assist-uri, iar driblingurile sale au pus mari probleme gazdelor: echipa lui Gică Hagi a fost condusă la pauză cu scorul de 0-3.

Duelul dintre Farul și FCSB este Live Video Online pe prosport.ro.

Florinel Coman, spectacol total cu Farul! Două assist-uri pentru vedeta de la FCSB

Florinel Coman poate reprezenta o soluție și pentru naționala României, care se pregătește de partidele din Liga Națiunilor, cu Muntenegru, Bosnia și Finlanda.

Titularizat de Toni Petrea, Florinel Coman a amintit de perioada în care era lăudat mereu de Gigi Becali. Jucătorul de la FCSB putea să marcheze încă din minutul 18 cu Farul, dar Aioani a fost la post la lovitura sa liberă.

Apoi, Coman a pasat decisiv pentru reușita lui Olaru, iar imediat a scos și un penalty, transformat de Tănase. A fost, probabil, cea mai bună repriză din acest sezon pentru jucătorul care a fost dat peste cap de o accidentare gravă.

ECHIPELE DE START:

FARUL: Aioani – Dussaut, Larie (cpt.), Mladen, De Nooijer – Radaslavescu, Artean, Grameni – G. Iancu, Moldoveanu, Pitu
REZERVE: Brănescu, Boboc, Dănuleasă, Borza, Martinovic, Purece, Ciobanu, Omoh, Sali
ANTRENOR: Gheorghe Hagi

FCSB: Târnovanu – Ov. Popescu, I. Cristea, Miron, Radunovic – Olaru, Șut, Fl. Tănase (cpt.) – Cordea, Fl. Coman, Oct. Popescu
REZERVE: Vlad, Perianu, Oaidă, Edjouma, Dumiter, I. Stoica, V. Gheorghe, Musi, Mamut
ANTRENOR: Toni Petrea

Publicat: 25 04. 2022, 22:59
Actualizat: 26 04. 2022, 00:48