Florinel Coman îl pune la zid pe Istvan Kovacs după eșecul cu CFR Cluj: „Nu știu ce să mai cred! E foarte greu aici”

Florinel Teodor Coman in meciul de fotbal dintre FCSB si FC Viitorul Constanta, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat fara spectatori pe Arena Nationala din Bucuresti, duminica 30 august 2020. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

FCSB a pierdut trei puncte mari cu CFR Cluj, iar Florinel Coman a dat vina pe Istvan Kovacs, după eșecul suferit de roș-albaștri în Gruia, scor 0-2.

Intrat în repriza secundă, Coman susține că FCSB a avut un penalty clar în debutul partidei și subliniază că mai are de tras pentru a fi la 100% din capacitate din punct de vedere fizic.

Duelul dintre CFR Cluj și FCSB a fost LIVE VIDEO ONLINE pe prosport.ro.

„A fost un meci foarte greu, ei au talie, minge lungă. În minutul 4 este penalty la Camora și arbitrul n-a văzut asta. Nu știu ce să mai cred. Dennis a avut bară, ocazii foarte mari, este foarte greu să jucăm pe acest teren. Avem un avans de puncte și trebuie neapărat să câștigăm la Craiova. Mai trebuie să mă antrenez suplimentar, fizic nu sunt la 100% din capacitate. Cu toții ne gândim la următorul meci. N-am reușit să marcăm, o să facem o analiză ca să luăm trei puncte la Craiova”, a spus Florinel Coman, imediat după eșecul suferit de FCSB cu CFR Cluj, scor 0-2.

Mario Camora a făcut un henț clar în careu, dar Istvan Kovacs nu a sesizat acest lucru, iar FCSB nu a primit penalty în Gruia, așa cum ar fi trebuit.

Roș-albaștrii sunt deocamdată pe prima poziție, dar pot fi depășiți de Craiova, dacă oltenii o bat pe UTA la Arad, pe un teren care se anunță foarte greu.

CFR Cluj – FCSB | ECHIPELE DE START

CFR CLUJ (4-3-3): Bălgrădean – Susic, Burcă, Vinicius, Camora – Deac, Soares, Djokovic – Joca, Rondon, Costache
Rezerve: Sandomierski, Manea, Latovlevici, Hoban, Itu, Pereira, Chipciu, Păun, Vojtus
Antrenor: Edward Iordănescu

FCSB (4-3-3): Vlad – Crețu, Miron, I. Cristea, Briceag – Vînă, O. Popescu, D. Olaru – Moruțan, Man, Oct. Popescu
Rezerve: Straton, Simion, Fl. Coman, Buziuc, Dumitru, Perianu, Oaidă, Pantea, Cană
Antrenor: Toni Petrea

Publicat: 13 12. 2020, 23:09
Actualizat: 14 12. 2020, 01:13