Florin Prunea a tras concluzia: „Nu poți să-i schimbi la pauză pe Moruțan și Tănase! Probabil că Petrea s-a consultat cu Becali” | VIDEO EXCLUSIV ProSport Live

This browser does not support the video element.

Florin Prunea a tras concluzia după duelul dintre CFR Cluj și FCSB, din Supercupa României. Fostul mare internațional român a mărturisit la ProSport Live că roș-albaștrii n-au fost interesați de câștigarea trofeului, din moment ce Tănase și Moruțan au fost schimbați la pauză.

Toni Petrea a surprins pe toată lumea după prima repriză, mai ales că scorul era 0-0 la Ploiești. Cu gândul la meciurile tari din play-off-ul Ligii 1, tehnicianul a făcut nu mai puțin de cinci schimbări: Crețu a intrat în locul lui Oaidă, Perianu a intrat în locul lui Octavian Popescu, Istrate a pătruns pe teren în locul lui Tănase, Șut l-a înlocuit pe Moruțan, în timp ce Radunovic a jucat în locul lui Vînă. Concluzia lui Florin Prunea este că FCSB n-a pus preț pe Supercupa României, câștigată de CFR Cluj, după loviturile de departajare.

Duelul de la Ploiești, dintre CFR Cluj și FCSB, a fost Live Video Online pe prosport.ro.

Florin Prunea, după CFR Cluj – FCSB: „Nu poți să-i schimbi pe Moruțan și Tănase”

„A fost o diferență mare de abordare! S-a văzut experiența lui Arlauskis, au ratat jucătorii tineri de la FCSB. Se poate întâmpla oricui, să înțeleagă că viața merge mai departe, oricum Supercupa n-a fost o prioritate pentru FCSB. Rezultatul este normal!

Este un ascendent moral și pentru campionat, contează mult această victorie. Probabil că Petrea s-a consultat cu Becali atunci când s-au făcut schimbările. Dacă vrei trofeul, nu poți să-i schimbi pe Moruțan și Tănase la pauză. Acest meci n-a fost o miză pentru FCSB”, a spus Florin Prunea, invitatul permanent al emisiunii ProSport Live.

Fără mulți oameni de bază pe teren, FCSB a ratat la loviturile de departajare prin Șut și Perianu.

Publicat: 15 04. 2021, 21:24
Actualizat: 17 04. 2021, 16:24