Florin Bratu, la finalul meciului cu Voluntari: „Dinamo, față de alte echipe…”. Ce spune despre derby-ul cu FCSB: „Vrem să facem lucruri interesante”

Dinamo s-a impus în primul meci din noul sezon al Ligii 1, împotriva celor de la FC Voluntari, scor 2-1. Salomao și Sorescu au marcat pentru gazde, în timp ce Ricardinho a înscrie pentru ilfoveni. Bratu s-a arătat mulțumit de evoluția elevilor săi, și pregătește derby-ul cu FCSB în care spune că vrea să facă „lucruri interesante”.

„Dinamo, față de alte echipe, am văzut că are caracter, că revine în joc, știe să sufere dar să și marcheze, să închidă jocul. Așa am văzut eu lucrurile. Cu toate că nu am făcut o primă repriză foarte bună. Mă așteptam ca echipa să nu aibă prospețimea necesară. Vă asigur că săptămânile următoare o să vedeți un alt Dinamo. E importantă victoria cu FCSB pentru liniștea echipei. Ei știu ce reprezintă. De mâine începem să pregătim derby-ul pentru că vrem să facem lucruri interesante în acest meci.

Mă bucur pentru Deian. L-am adus de la ASU Poli, e un jucător cu calitate, cu tehnică în regim de viteză. Mai putea înscrie, este un debut fericit pentru el și îi urez succes. La pauză au înțeles că trebuie să facem mult mai mult. Dacă nu punem în practică ce am învățat nu putem înscrie”, a spus Bratu după meciul cu FC Voluntari.

Publicat: 22 07. 2018, 23:33
Actualizat: 22 07. 2018, 23:34