FCSB, neînvinsă în meciurile amicale! Răzvan Oaidă și Ionuț Vînă, pe lista marcatorilor! Tănase a ratat un penalty | GALERIE FOTO

FCSB continuă să fie neînvinsă în meciurile amicale disputate în pauza competițională din această vară.

După victoria cu FC Viitorul Pandurii Târgu Jiu, scor 5-1, FCSB s-a impus și în fața celor de la Concordia Chiajna în al doilea meci amical disputat la baza din Berceni a formației patronate de Gigi Becali.

Marcatorii celor patru goluri ale FCSB-ului sunt Gabriel Simion, Răzvan Oaidă, Ionuț Vînă și Cristian Dumitru, în timp ce Hamza Younes a înscris singurul gol al Concordiei Chiajna.

FCSB, victorie cu Chiajna în al doilea meci amical al verii

Florin Tănase a ratat un penalty în minutul 4 al meciului amical FCSB – Concordia Chiajna, iar cel mai în formă jucător al formației roș-albastre din partidele de verificare este Ionuț Vînă, fotbalist care a înscris de două ori pentru vicecampioană în cele două partide.

FCSB a obținut o nouă victorie, de această dată împotriva celor de la Concordia Chiajna, scor 4-1.

Gabriel Simion a deschis scorul în minutul 11, cu un șut spectaculos, din afara careului, în timp ce Hamza Younes a egalat în minutul 31, dintr-o lovitură de pedeapsă. Acesta a fost scorul primei reprize, în condițiile în care Florin Tănase a ratat o lovitură de pedeapsă în minutul 4.

Răzvan Oaidă a făcut 2-1 în minutul 48, iar Ionuț Vînă a majorat diferența după zece minute, dintr-un penalty obținut de Alexandru Musi. Cristian Dumitru a închis tabela în minutul 87, cu un șut de la 18 metri.

Dinu Todoran a folosit două echipe în cele două reprize ale partidei. Tehnicianul a început partida cu Vlad – Haruț, A. Crețu, Vucur, Cordea – Simion, Moruțan, Olaru – Oct. Popescu, Stoica, Tănase (cpt). În partea a doua, roș-albaștrii au evoluat în următoarea formulă: Straton – V. Crețu, Cristea (cpt), Radunovic, Pantea – Perianu, Vînă, Oaidă – Niță, Dumitru, Musi.

Următoarea partidă amicală este programată sâmbătă, începând cu ora 16:30, împotriva celor de la FC Chindia Târgoviște”, apare pe pagina de Facebook a FCSB-ului.

Publicat: 02 07. 2021, 09:17