FCSB și Steaua s-au întâlnit în Liga Elitelor. Ambele în roș albastru + ironia fanilor celor de la CSA

FCSB și CSA Steaua s-au întâlnit într-un meci din Liga Elitelor U19, cele două remizând, scor 3-3, la capătul unui meci spectaculos.

Pe terenul de la baza de pregătire a FCSB, Steaua a început mai bine jocul, iar după 33 de minute conducea deja cu 2-0. FCSB a restabilit egalitatea prin golurile din minutele 48, respectiv 57. CSA a revenit în avantaj în minutul 60, însă scorul final, 3-3, a fost stabilit de gazde, în minutul 77.

Atât FCSB, cât și CSA Steaua au ales să joace în echipamentul tradițional, format din culorile roșu și albastru, chiar dacă a existat riscul să se creeze confuzii pe teren.

Fanii celor de la CSA nu au uitat de conflictul dintre cele două echipe, pe pagina Asociației Steliștilor 1943 postându-se un mesaj ironic la adresa celor de la FCSB, care au transmis meciul în direct, pe YouTube: „FC Fcsb TV are onoarea de a transmite pentru prima dată, în direct, un meci al Stelei.”

În Liga Elitelor, FCSB ocupă locul cinci, cu 17 puncte, în timp ce Steaua se află pe șase, cu 11 puncte. Lider este Dinamo, care este urmată de Viitorul.

Publicat: 10 03. 2019, 15:56
Actualizat: 10 03. 2019, 15:58