FCSB – PAOK 1-2. Prima înfrângere a echipei lui Nicolae Dică în cantonamentul din Olanda. Vicecampionii Greciei au marcat la primele două faze

FCSB – PAOK 1-2 (Man 47 / Vierinha 5, El Kaddouri 10)

• FCSB: Vlad – R.Benzar, Bălașa, Filip, Morais – Nedelcu, Moruțan – Qaka, Jakolis, Tănase – D. Benzar
  • PAOK: Paschalakis – Matos, Varela, Creso, Vierinha – Mauricio, Canas – El Kaddouri, Pelkas, Bisewar – Limnios

Minutul 90+3: Final de partidă! Echipa lui Dică pierde prima partidă de pregătire din cantonamentul din Olanda, după ce a remizat cu același scor, 1-1, în meciurile cu Ajax și Club Brugge. Pentru FCSB urmează meciul cu Al-Gharafa, din Qatar. Vicecampionii României au început slab meciul, și au luat gol la primele două ocazii ale echipei lui Răzvan Lucescu, și a egalat la începutul părții secunde, prin Dennis Man.

Minutul 47: GOOOOL FCSB! Început bun de repriză pentru echipa lui Nicolae Dică. Man reduce din diferență.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45: Pauză!

Minutul 10: GOOOOL PAOK! Echipa lui Răzvan Lucescu începe tare duelul cu FCSB.

Minutul 5: GOOOOL PAOK! Vicecampionii Greciei au deschis scorul în debutul partidei.

Minutul 1: Fluier de start în a treia partidă de pregătire a vicecampioanei României din Olanda. Meciul a început cu o întârziere de 15 minute.

FCSB va juca luni, de la ora 20:00, al treilea meci amical al turneului din Olanda. Adversara trupei lui Dică este PAOK Salonic, echipa pregătită de Răzvan Lucescu și care-l are printre oamenii de bază pe Varela, fostul jucător al actualei vicecampioane a Ligii 1 Betano.

Echipa lui Răzvan Lucescu se află pe tărâm batav pentru al doilea stagiu de pregătire și este echipa ce sezonul trecut a pierdut titlul în Grecia după decizia Comisiei de Disciplină.

Formația lui Nicolae Dică va juca acum al treilea amical din Olanda, după ce a remizat Cu Brugge, 1-1, și Ajax Amsterdam, 1-1.

Meciul poate fi urmărit în format live text pe www.prosport.ro și video pe contul oficial de youtube al FCSB.

La data de 13 iulie, FCSB va disputa ultimul amical al cantonamentului din Olanda contra celor de la AL Gharafa.

Publicat: 09 07. 2018, 22:07
Actualizat: 09 07. 2018, 22:12