FCSB, învinsă de FC Voluntari, într-un meci amical. Echipa lui Vintilă, răpusă de un fundaș central

Ioan Hora, de la FCSB, reactioneaza in timpul meciului de fotbal contra echipei Metaloglobus Bucuresti din saisprezecimile Cupei Romaniei, disputat pe stadionul Anghel Iordanescu din Voluntari, joi, 26 septembrie 2019. ALEXANDRU DOBRE / MEDIAFAX FOTO

FCSB a pierdut meciul amical cu FC Voluntari, scor 1-2, disputat sâmbătă, la Baza Sportivă FCSB.

FCSB a deschis scorul prin Ioan Hora, în minutul 60, însă FC Voluntari a reuşit să obţină victoria prin golurile din finalul partidei, reuşite de fundașul central spaniol Julio Rodriguez, în minutele 85, respectiv 90+2.

La această partidă, FCSB nu s-a putut baza pe Andrei Vlad, Răzvan Oaidă, Florinel Coman, Dennis Man şi Olimpiu Moruţan, convocaţi la echipele naţionale ale României.

Pentru FCSB urmează duelul cu Chindia Târgovişte, din etapa a 13-a a Ligii 1. Partida se va disputa pe Stadionul „Ilie Oană”, din Ploieşti, duminică, 20 octombrie, de la ora 20:30.

De partea cealaltă, FC Voluntari va întâlni FC Hermannstadt, în deplasare, vineri, de la ora 18:00.

Publicat: 12 10. 2019, 14:01