FCSB – Botoșani 3-1, Video Online. Roș-albaștrii au revenit spectaculos în repriza secundă

Octavian George Popescu, Bogdan Racovitan si Adrian Gheorghe Sut in meciul de fotbal dintre FCSB si FC Botosani, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Arena Nationala din Bucuresti, duminica 21 noiembrie 2021. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

FCSB a obținut o victorie mare în Liga 1! Pe Arena Națională, roș-albaștrii au câștigat cu 3-1 în fața celor de la FC Botoșani.

Braun a marcat până la pauză pentru oaspeți, dar FC Botoșani a cedat fizic în repriza a doua și a luat trei goluri. V. Gheorghe a egalat în minutul 78, iar Ianis Stoica a adus-o pe FCSB în avantaj. La ultima fază a meciului, Tănase a stabilit scorul final.

FCSB – Botoșani 3-1

Finalul meciului.

Min. 90+3: GOOOOL FCSB! Tănase se întoarce foarte bine și marchează cu un șut plasat.

Min. 90: RATARE IMENSĂ FCSB! Roș-albaștrii scapă pe contraatac, dar Ianis Stoica nu poate marca cu poarta goală.

Min. 87: GOOOOL FCSB! Ianis Stoica înscrie din fața porții, după un assist excelent semnat de Budescu.

Min. 79: OCAZIE MARE FCSB! Budescu ajunge în situație foarte bună de gol, dar trimite pe lângă poartă cu exteriorul.

Min. 78: GOOOL FCSB! V. Gheorghe prinde un șut excelent de la marginea careului și egalează.

Min. 65: OCAZIE BOTOȘANI! Moldoveanii pleacă pe contraatac, iar Fili este neinspirat și nu reușește să înscrie.

Min. 58: OCAZIE FCSB! Roș-albaștrii joacă mai bine, iar Tănase ajunge din nou la finalizare, însă internaționalul român trage imprecis.

Min. 51: OCAZIE FCSB! Tănase nu-l lasă pe Oct. Popescu să și șuteze și trage în Racovițan, din careu.

Pauză pe Arena Națională.

Min. 37: OCAZIE MARE BOTOȘANI! Țigănașu trage bine în diagonală, dar șutul său este respins de Vlad.

Min. 25: GOOOL BOTOȘANI! Moldovenii marchează pe contraatac: Braun îl învinge pe Vlad, după un assist oferit de Ongenda.

Min. 1: Începe meciul.

FCSB – Botoșani | Echipele de start

FCSB: Vlad – V. Crețu, Vinicius, Miron, Ov. Popescu – Olaru, Ad. Șut, Fl. Tănase – Cordea, Keșeru, Oct. Popescu
Rezerve: Straton, Haruț, Budescu, I. Cristea, I. Stoica, V. Gheorghe, Perianu, Oaidă, Radunovic
ANTRENOR: Toni Petrea

FC BOTOȘANI: E. Pap – Racovițan, Dawa, Șeroni, Țigănașu – E. Papa, Edjouma – Braun, E. Florescu – Santos – Ongenda
Rezerve: M. Contra, Patache, M. Roman, Kage, Fili, D. Croitoru, Petkovski, Tîrcoveanu, Souza
ANTRENOR: Marius Croitoru

O singură înfrângere au suferit bucureştenii în ultimele 10 meciuri disputate în Liga 1, în rest au șapte succese şi două rezultate de egalitate.

FCSB – Botoșani, Live Stream Online, de la ora 20:30

Duelul dintre FCSB și Botoșani poate fi urmărit și Live Stream Online, pe digisport.ro.

FCSB şi FC Botoşani s-au mai întâlnit de 21 de ori în principala competiţie internă, de 15 ori s-au impus bucureştenii, de cinci ori au terminat la egalitate, iar o partidă a fost câştigată de gruparea moldavă.

FCSB a utilizat 30 de jucători în turul sezonului regulat, 15 dintre ei contribuind la reuşitele bucureştenilor cu cel puţin un gol şi / sau o pasă decisivă.

FC Botoşani s-a bazat pe 27 de jucători, dintre care 16 sunt străini (FCSB – cinci străini).

„Cu Botoșani, vom arăta foarte bine. Au revenit toți băieții, în afara lui Coman. Dar, o să vedeți o echipa că va fi din ce în ce mai puternică. Vom fi extrem de puternici de acum înainte. Și-au revenit și Cordea, și Tavi Popescu, dar mai ales Darius Olaru.

Olaru este un fotbalist extrem de important la mijlocul terenului. A avut o perioadă mai slabă, dar acum este forță. O să-l vedeți de acum ce joacă”, a spus Gigi Becali, potrivit digisport.ro.

Publicat: 21 11. 2021, 21:50
Actualizat: 22 11. 2021, 01:18