FCSB, ajutată de Bîrsan de două ori într-un minut?! FOTO | Iulian Cristea, iertat de eliminare și un aut de poartă la penalty

Două decizii la limită au fost luate de arbitrul Marcel Bârsan în timpul partidei FCSB-Poli Iași, ambele venite în favoarea vicecampioanei României.

În minutul 50, la scorul de 1-0 pentru moldoveni, Iulian Cristea a văzut doar galben după o intervenție dură asupra lui Francisc Cristea. Fundașul central de la FCSB s-a dus cu crampoanele pe tibia adversarului, însă arbitrul a considerat că acesta nu trebuie eliminat..

La faza imediat următoare, FCSB a primit penalty, după ce portarul Rusu l-a faultat în careu pe Gikiewicz. Înainte ca balonul să ajungă în apropierea atacantului polonez, balonul centrat de Ovidiu Popescu a părut să depășească suprafața de joc. Totuși, Marcel Bârsan și-a menținut decizia, iar Florin Tănase a înscris din lovitură de la 11 metri.

Scorul fusese deschis de Poli Iași, în minutul 40, prin Frăsinescu.

Publicat: 18 08. 2019, 22:25
Actualizat: 18 08. 2019, 22:34