FCSB a disputat un meci amical în compania unei echipe din Liga a 3-a. Scorul final + „11-le” trimis în teren de Dică

Nicolae Dică profită din plin de pauza competițională pricinuită de jocurile naționalelor din Liga Națiunilor. Antrenorul vrea să-și țină fotbaliștii în priză, iar sâmbătă a jucat un amical în compania echipei Progresul Spartac, din Liga 3.

FCSB nu a a avut milă și a învins cu 3-0. Scorul a fost deschis de Gnohere în primele 5 minute, iar diferența a fost dublată de Florin Tănase, din penalty, la mijlocul primei reprize. În partea secundă, Daniel Benzar și-a trecut și el numele în dreptul marcatorilor, în minutul 74.

Nicolae Dică a folosit următoarea formulă de echipă: Vlad – Roman, Bălașa (cpt), Jr. Morais, Stan – Teixeira, Zlatinski – Jakolis, Rusescu, Tănase – Gnohere. În a doua parte a jocului au mai intrat Bălgrădean, Stoica, Benzar și Tudose.

FCSB joacă în următoarea etapă de campionat împotriva Iașiului, în deplasare, duminică (25 noiembrie), de la 20:30.

Publicat: 17 11. 2018, 14:08
Actualizat: 17 11. 2018, 14:58