FC U Craiova, revenire de senzație pe terenul lui CFR Cluj după un început de coșmar! Cea mai frumoasă repriză văzută în ultimii ani în Liga 1 | VIDEO

Adrian Mutu amical as roma mourinho fc u craiova

CFR Cluj și FC U Craiova au oferit o repriză spectaculoasă, una cum de mult timp n-am mai văzut în Liga 1. A fost 2-2 în Gruia, după ce campioana României a condus cu 2-0.

La primul meci în Liga 1, FC U Craiova a avut un început de coșmar, iar în minutul 12 a fost 2-0 pentru gazde.

Duelul dintre CFR Cluj și FC U Craiova este Live Video Online pe prosport.ro.

Nebunie în Gruia! FC U Craiova, revenire de senzație cu CFR Cluj

După golurile marcate de Deac și Tahiri, fanii celor de la CFR Cluj se așteptau la o victorie fără emoții, mai ales că entuziasmul era unul pe măsură și pe banca tehnică.

Marius Șumudică „a explodat” după începutul excelent al echipei sale, dar a terminat repriza cu mâinile în cap: oltenii au profitat de faptul că ardelenii s-au relaxat și au marcat de două ori, într-un interval de câteva minute.

Bauza a redus din diferență, iar Baeten a făcut 2-2 în minutul 33, printr-o lovitură de cap, iar astfel am avut parte de poate cea mai frumoasă repriză văzută în Liga 1 în ultimii ani.

ECHIPELE DE START

CFR CLUJ: Arlauskis – Susic, Ciobotariu, Graovac, Latovlevici – Deac, Hoban, Tahiri – Petrila, Omrani, Chipciu
REZERVE: Bălgrădean, Camora, Manea, Cestor, Rodriguez, Păun, Costache, Gîdea, Debeljuh
ANTRENOR: Marius Șumudică

FCU CRAIOVA: Gremsl – Negru, Diallo, Kovacic, Huyghebaert – Asamoah, D. Albu, R. Baeten – R. Răducanu, C. Bălan, Bauza
REZERVE: R. Popa, Paramatti, Zanfir, V. Achim. V. Pop, Miuțescu, Raicea, Blidar, Da Costa Oliveira
ANTRENOR: Adrian Mutu

STADION: „Dr. Constantin Rădulescu” (Cluj-Napoca)
ARBITRU: Radu Petrescu; A1: Mircea Grigoriu; A2: Marius Marica