Fază controversată în careul FCSB! „E penalty! A fost penalty!” Gică Hagi s-a enervat teribil, după o intervenție imprudentă a lui Ștefan Târnovanu | VIDEO

Fază controversată în careul FCSB, după o intrare dură a lui Ștefan Târnovanu asupra unui adversar.

Oaspeții au solicitat penalty în minutul 51 al meciului de pe Arena Națională, însă arbitrul Lucian Rusandu a fost de altă părere.

În minutul 51 al meciului FCSB – Farul Constanța, Radaslavescu îi pasează excelent lui Robert Moldoveanu, acesta pătrunde în careul lui Ștefan Târnovanu, dar este busculat de portarul vicecampioanei României.

Fază controversată în careul FCSB, după o intrare a lui Ștefan Târnovanu

Robert Moldoveanu este trântit pe gazon de către Ștefan Târnovanu după ce a șutat spre poarta vicecampioanei României, oaspeții au solicitat penalty după intrarea dură a goalkeeperului, însă Lucian Rusandu nu a arătat nimic. (VIDEO AICI)

Ionuț Angheluță, comentatorul partidei, a reacționat imediat categoric: „E penalty! A fost penalty!”. Însă asta n-a schimbat decizia arbitrului, care a lăsat jocul să curgă.

Cotat de site-urile de specialitate la 150.000 de euro, Ștefan Târnovanu a fost titularizat în poarta vicecampioanei României după ce Andrei Vlad a gafat în meciul pierdut cu FC Argeș, scor 0-1, în sezonul regulat al Ligii 1.

Goalkeeperul în vârstă de 21 de ani a ajuns la patru meciuri jucate pentru formația patronată de Gigi Becali în sezonul 2021 – 2022 din Liga 1.

Echipele de start de la FCSB – Farul Constanța:

FCSB: Târnovanu – Crețu, Cristea, Miron, Radunovic – Olaru, Edjouma, Tănase – Cordea, Mamut, Oct. Popescu
REZERVE: Straton, Coman, Șut, Dumiter, Tănasă, Burlanu, V. Gheorghe, Ov. Popescu, Oaidă
ABSENȚI: Vinicius, Fl. Achim, Panțâru (accidentat)
ANTRENOR: Toni Petrea

FARUL: Aioani – Boboc, Larie, Mladen, De Nooijer – Grameni, Artean, Radaslavescu – Moldoveanu, Betancor, Ciobanu
REZERVE: Brănescu, Buta, Dussaut, Sîrbu, Purece, Sali, Pitu, Ad. Petre, Popescu
ABSENT: Omoh (suspendat), Iancu (accidentat), Nedelcu (fără drept de joc)
ANTRENOR: Gheorghe Hagi

Publicat: 14 03. 2022, 22:27
Actualizat: 14 03. 2022, 22:32