EXCLUSIV | Steaua a avut un suporter de lux la meciul din Cupa României! Edi Iordănescu a fost în Ghencea pentru urmări la lucru echipa lui Lăcătuș

Steaua a avut suporteri de lux, în Ghencea, la meciul cu V.K Soccer, câștigat cu 6-1, în turul 4 al Cupei României. Edi Iordănescu, antrenorul Astrei Giurgiu, a privit din spatele unui gard amplasat pe marginea terenului victoria oamenilor lui Lăcătuș și Ion Ion, alături de alți fani.

Este cunoscută simpatia pe care Iordănescu junior o are pentru Steaua, formație pe care a și pregătit-o din postura de interimar în sezonul 2010/2011, pentru două meciuri. Legătura dintre Edi și Steaua s-a strâns încă din vremea când tatăul său, Anghel (cel mai bun marcator din istoria clubului din Ghencea), evolua pentru formația „roș-albastră”. Anghel Iordănescu este câștigător al Cupei Campionilor Europeni, în 1986.

Steaua, susținută de 300 de suporteri, a câștigat, scor 6-1, meciul jucat pe teren propriu cu V.K. Soccer, în turul 4 al Cupei României. Alin Turbatu, în minutul 35, Mihai Lolescu, în minutul 42, Rareș Popa cu o dublă, în minutele 51 și 55, Claudiu Zamfirescu, în minutul 82, și Giovani Petcu, în minutul 87, au înscris golurile formației din Ghencea.

Echipa folosită de antrenorul Ion Ion: Chiș – Lolescu, R. Chivu, S. Chirilă, Ed. Radu, Al. Turbatu, Ad. Dorobanțu, Olaru, Zeciu – Măcriș, Izvoranu.

Publicat: 03 10. 2017, 16:49
Actualizat: 03 10. 2017, 16:57