„Eu n-am să uit niciodată asta!” Gigi Becali, atitudine total surprinzătoare după ce Istvan Kovacs i-a refuzat un penalty lui FCSB cu Universitatea Craiova

Gigi Becali, atitudine total surprinzătoare după ce Istvan Kovasc i-a refuzat un penalty lui FCSB

FCSB a pierdut cu Universitatea Craiova, 0-2, iar echipa lui Gigi Becali riscă să rateze un nou sezon. Jucătorii lui Toni Petrea au cerut penalty în prima repriză, la un fault al lui Nicușor Bancu asupra lui Romeo Niță. Patronul echipei a intervenit după meci și a avut o atitudine surprinzătoare la adresa lui Istvan Kovacs.

FCSB pierde cu Universitatea Craiova, 0-2, iar echipa lui Toni Petrea se poate considera nedreptățită de arbitraj. Istvan Kovacs le-a refuzat bucureștenilor o lovitură de la 11 metri în prima repriză.

Cu toate acestea, Gigi Becali crede că arbitrul a greșit fără rea intenție. Omul de afaceri l-a acuzat în dese rânduri pe centralul din Carei și a cerut ca acesta să nu mai fie delegat la meciurile FCSB.

„Eu n-am să uit niciodată asta!” Gigi Becali, atitudine total surprinzătoare după ce Istvan Kovasc i-a refuzat un penalty lui FCSB cu Universitatea Craiova

„De Kovacs, n-ai ce să zici, e clar 11 metri și eliminare, roșu. Copilul dă în minge, e posibil să fi văzut așa și așa. Când greșește omul, asta e, a greșit!

Eu n-am să uit niciodată mâna lui Camora, atât. Eu pe Kovacs îl scot din ecuație în seara asta, omul greșește. Cu Camora n-am să uit în viața mea!”, a declarat Gigi Becali la Digi Sport.

ECHIPELE DE START:

CRAIOVA: Pigliacelli – Vătăjelu, Acka, M. Constantin, N. Bancu – Mateiu, Nistor – Cîmpanu, Cicâldău, Mitran – Ivan

Rezerve: L. Popescu, N. Constantin, Căpățînă, Bic, Fedele, Screciu, Camara, Mamut, Tudorie
Antrenor: Marinos Ouzounidis

FCSB: A. Vlad – Haruț, I. Cristea, Miron, Radunovic – Moruțan, Șut, Ov. Popescu – Ad. Niță, Fl. Tănase, Oct. Popescu

Rezerve: Straton, Simion, Filip, Vînă, Buziuc, Perianu, Oaidă, Istrate, Timiș
Antrenor: Toni Petrea

Stadion: „Ion Oblemenco”
Arbitru: Istvan Kovacs / A1: Vasile Marinescu; A2: Ovidiu Artene

Publicat: 29 04. 2021, 22:59
Actualizat: 29 04. 2021, 23:02