Emoții mari pentru CSA Steaua în această etapă. Ce a făcut cu AS Tricolor

AS Tricolor a fost aproape să producă surpriza în Ghencea. Steaua s-a impus doar cu 1-0, printr-un gol marcat abia în minutul 84. Echipa Armatei a câștigat toate meciurile pe care le-a disputat până acum.

Steaua a avut un parcurs perfect până acum în Liga a 4-a. „Roș-albaștrii” au câștigat la scor toate meciurile din cele șapte etape scurse până acum, dar i s-a tăiat victoria cu Sportul Studențesc, echipă care s-a retras. Însă au avut emoții în ultima etapă. Sâmbătă, CSA Steaua a primit vizita celor de la AS Tricolor, locul 5 în campionat.

Terenul foarte greu, afectat de ploaie, i-a chinuit pe jucătorii lui Ion Ion și a fost principala problemă pentru steliști. Tabela a rămas nederanjată până în minutul 84 și părea să se contureze o mare surpriză. Alin Predescu a profitat însă de o centrare excelentă venită de pe partea dreaptă și a adus astfel Stelei încă trei puncte.

Pentru Steaua, urmează cel mai greu test din acest sezon, cu Academia Rapid, principala contracandidată la promovare.

Publicat: 07 10. 2017, 18:20
Actualizat: 07 10. 2017, 18:21