Emil Săndoi, vehement după înfrângerea cu Universitatea Craiova: „Este inadmisibil să faci o asemenea preluare în careu!”

Emil Sandoi, cearta pe teren cu Mihai Costea, in remiza cu Viitorul

Chindia Târgoviște a fost învinsă de Universitatea Craiova, în sferturile Cupei României, cu scorul de 0-1. La finalul meciului, Emil Săndoi a avut o reacție vehementă la adresa lui Denis Dumitrașcu, cel care a greșit la golul marcat de echipa oaspete.

Denis Dumitrașcu a fost transferat de Chindia Târgoviște, liber de contract, în februarie 2017, de la CSM Râmnicu Vâlcea.

Unicul gol al partidei a fost marcat de George Cîmpanu, în minutul 26.

Emil Săndoi, vehement după înfrângerea cu Universitatea Craiova

Tehnicianul Chindiei consideră inadmisibilă greșeala făcută de Denis Dumitrașcu, la faza golului. Deși Universitatea Craiova este superioară, din punct de vedere valoric, Emil Săndoi susține că și-ar fi dorit o victorie a echipei sale, în această seară.

„Îmi doream și astăzi un rezultat pozitiv. Din păcate, n-a fost să fie. Am făcut noi cadou acel gol. La Liga 1 este inadmisibil să faci o asemenea preluare în careu. N-aș putea să spun că în rest au fost ocazii foarte clare. Am făcut toate schimbările ofensive pe care puteam să le fac. Am mizat și pe dăruirea, sacrificiul unor jucători care au jucat mai puțin până acum”, a declarat Emil Săndoi, la finalul meciului cu Universitatea Craiova.

Marius Constantin, mesaj genial după ce arbitrul Horia Mladinovici i-a refuzat un penalty clar

Marius Constantin putea primi un penalty, în minutul 18, când a fost lovit de Iacob. Fundașul a avut jambiera ruptă în urma loviturii și a rămas întins pe teren pentru câteva minute. După meci, a declarat că i-a transmis arbitrului faptul că este doar afectat de durerea loviturii și că nu cere penalty.

„Era important să ne calificăm, anul ăsta putem să câștigăm Cupa și să facem mai mult în campionat. Nu știu dacă suntem favoriți, dar ne dorim foarte mult. Ne-am creat destule ocazii de gol și cred că este o victorie meritată.

În campionat am avut probleme. Părerea mea este că, dacă reușim să marcăm, adversarul se desface și marcăm mai multe goluri. Dacă nu marcăm, atunci apar problemele.

Eu i-am spus lui Horia că stau pentru că sunt lovit, nu am protestat. I-am spus că mă ridic imediat”, a declarat Marius Constantin, după meci.

Publicat: 02 03. 2021, 22:59
Actualizat: 02 03. 2021, 23:41