Emil Săndoi „a tunat” după a treia înfrângere consecutivă: „Nu credeam că vom face greșeli de grădiniță!”. Antrenorul Chindiei Târgoviște și-a desființat un jucător

Chindia Târgoviște a pierdut în fața lui Sepsi Sfântu Gheorghe, 2-0, în etapa 9 din play-out-ul Ligii 1. La finalul meciului, Emil Săndoi a avut o reacție acidă la adresa atacantului Josip Ivancic, care a fost eliminat în partida de la Sfântu Gheorghe.

Josip Ivancic (29 de ani) a fost eliminat, în minutul 34, după ce a luat al doilea cartonaș galben, la trei minute distanță după ce l-a văzut pe primul.

Emil Săndoi „a tunat” după a treia înfrângere consecutivă

Emil Săndoi s-a declarat nemulțumit de jocul pe care echipa sa îl prestează. Acesta l-a criticat dur pe atacantul Josip Ivanci, care a făcut mai multe „greșeli de grădiniță”, în urma cărora a fost eliminat în partida cu Sepsi.

„Facem greșeli care ne costă de fiecare dată. De când sunt aici, nu am vazut nici o realizare de la jucătorii străini. E normal să fiu foarte supărat pe ivancic, toată lumea este supărată. Când faci astfel de greșeli individuale, ești efectiv fără comentarii. Este un program foarte greu. Poate vom face schimbări și în primul «11», fiecare jucător trebuie să aibă șansa să joace. Vina este a tuturor până la urmă, nu putem să acuzăm efectiv pe cineva. Trebuie să recunoaștem că Sepsi este o echipă de calibru a campionatului nostru. Nu credeam că vom juca mai mult de o repriză fără un jucător, nu credeam că vom face greșeli de grădiniță. Este o situație foarte grea, am știut la ce m-am băgat de la început, vom vedea ce putem să facem. Parcă și azi am avut o doză de ghinion”, a declarat Emil Săndoi pentru Telekom Sport.

Josip Ivancic a fost transferat de Chindia Târgoviște, liber de contract, în toamna anului trecut, de la FK Atyrau.