Emil Săndoi a tras concluziile după ce Chindia s-a calificat în sferturile Cupei României. „Gaz Metan a pus presiune pe noi!” Ce adversară vrea în faza următoare

Emil Sandoi reactioneaza in meciul de fotbal dintre Chindia Targoviste si FCSB, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Stadionul Ilie Oana din Ploiesti, vineri 1 octombrie 2021. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Emil Săndoi (56 de ani) a tras concluziile după ce Chindia Târgoviște s-a calificat în sferturile Cupei României.

Chindia Târgoviște s-a impus pe terenul celor de la Gaz Metan Mediaș, scor 1-0, în optimile Cupei României, iar Emil Săndoi este încrezător pentru ceea ce urmează.

Antrenorul formației din Târgoviște este mulțumit de cum a arătat Chindia la partida cu Gaz Metan și a transmis că are pregătită o strategie pentru fiecare adversară pe care echipa sa o va întâlni în faza următoare din Cupa României.

Emil Săndoi a tras concluziile după ce Chindia s-a calificat în sferturile Cupei României

Deși Chindia Târgoviște s-a calificat în sferturile Cupei României, Emil Săndoi susține că formația sa se concentrează pe meciurile din Liga 1.

„Pe final am avut o ocazie, cea mai clară ocazie a jocului. Am mai avut două centrări în fața porții, dar nu am fost concentrați. Eu recunosc că Gaz Metan Mediaș a pus presiune în repriza a doua. Eu respect ce face Ilie Poenaru. Este important pentru noi că am câștigat, mai ales că ne-am propus ca unii dintre jucători care au fost suspendați să joace. Ne-am atins obiectivele pentru jocul de azi. Mă bucur pentru efortul depus de jucători.

Campionatul este primordial pentru noi. Urmează un meci cu o echipă foarte grea (n.r. cu UTA Arad), cu o echipă care a făcut multe transferuri, dar nici noi nu suntem o echipă ușoară…”, a spus Emil Sădoi la finalul meciului Gaz Metan – Chindia Târgoviște, scor 0-1.

Emil Sădoi, despre următoare adversară din Cupa României

Întrebat dacă și-ar dori ca Chindia Târgoviște să întâlnească Filiași în sferturile de finală ale Cupei României, Emil Săndoi a declarat: „Nu neapărat. Vă spun sincer. Ar fi cel mai important aspect ca deplasarea să fie cât se poate de scurtă. Noi jucăm toate meciurile în deplasare de un an jumătate și nu este ușor. Asta e singura chestie care ne poate avantaja. O să ne facem calculele în funcție de echipa pe care o să o întâlnim ca să ne protejăm și pentru meciurile din campionat”, a mai spus Emil Săndoi.

Publicat: 26 10. 2021, 20:20