Edi Iordănescu a răbufnit când a fost întrebat de Constantin Budescu. „Eu decid când fac schimbările, așa că îl bag când doresc!”

Edward Iordanescu in meciul de fotbal dintre U Craiova 1948 si FCSB, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Stadionul Ion Oblemenco din Craiova, sambata 18 septembrie 2021. © FOTO:Catalin Ciupureanu/SPORT PICTURES

Edi Iordănescu (43 de ani) a răbufnit la finalul partidei U Craiova 1948 – FCSB, scor 0-1, când a fost întrebat de motivul pentru care l-a folosit pe Constantin Budescu doar 15 minute.

FCSB s-a impus pe terenul celor de la U Craiova 1948 cu scorul de 1-0, după reușita lui Claudiu Keșeru din penalty, iar Edi Iordănescu a decis să îl introducă pe teren pe Constantin Budescu doar 15 minute la partida de pe stadionul „Ion Oblemenco”.

Constantin Budescu a revenit la FCSB la începutul lunii septembrie, însă mijlocașul a prins doar 15 minute în partida cu U Craiova 1948.

Edi Iordănescu a răbufnit când a fost întrebat de Constantin Budescu

La finalul meciului U Craiova 1948 – FCSB, scor 0-1, Edi Iordănescu a vorbit despre schimbările pe care le face în timpul meciurilor jucate de vicecampioana României și a răbufnit când a fost întat în legătură cu decizia de a-l folosi 15 minute pe „Budi”.

„E bine că decid eu când fac schimbările, așa că îl bag când doresc. E un jucător foarte valoros, care trebuie cucerit mental, câștigat fizic, ne va ajuta cu siguranță. Mult talent, maturitate, răsfățat în trecut, dar acum împuns de la spate de mine de câte ori e nevoie”, a declarat Edi Iordănescu la finalul meciului U Craiova 1948 – FCSB 0-1.

Constantin Budescu în meciul de fotbal dintre U Craiova 1948 și FCSB, contând pentru Liga 1, desfășurat pe Stadionul Ion Oblemenco din Craiova, sâmbătă, 18 septembrie 2021. © FOTO:Catalin Ciupureanu/SPORT PICTURES