Dusan Uhrin, săgeți către jucătorii lui Dinamo după eșecul cu U Cluj. „Nu e suficient să vorbească!” Ce și-a propus pentru returul din „Groapă”

Dusan Uhrin, antrenorul echipei Dinamo, urmareste meciul de fotbal dintre Universitatea Cluj si Dinamo Bucuresti din prima mansa a barajului mentinere/promovare în Liga 1, disputat pe stadionul Cluj Arena din Cluj-Napoca, sambata, 21 mai 2022. FLAVIU BUBOI / MEDIAFAX FOTO

Dusan Uhrin a trimis săgeți către jucătorii lui Dinamo după eșecul suferit pe terenul lui U Cluj.

Meciul U Cluj – Dinamo București din manșa tur a barajului pentru menținerea / promovarea în Liga 1 s-a terminat cu victoria gazdelor, scor 2-0, iar Dusan Uhrin și-a arătat nemulțumirea față de modul în care s-au prezentat jucătorii săi.

La finalul meciului pierdut de Dinamo cu U Cluj pe „Cluj Arena”, Dusan Uhrin a explicat unde au greșit fotbaliștii din „Groapă” și crede că atacanții săi ar fi trebuit să facă mai mult.

Dusan Uhrin, săgeți către jucătorii lui Dinamo după eșecul cu U Cluj

Dusan Uhrin crede că Dinamo poate să întoarcă rezultatul la returul din „Ștefan cel Mare” și a explicat cum.

„Nu e un rezultat atât de bun. În repriza a doua am început să jucăm mai bine, dar nu am marcat. Era important să înscriem. 2-0 e mult, dar avem 90 de minute să întoarcem jocul. Nu sunt mulțumit nici de prima, nici de a doua repriză. Nu am înscris, iar atacanții trebuie să facă mai mult. A fost destul de complicat. Am început bine meciul, dar nu am marcat. Am luat golul doi prea ușor. Mai avem un meci. Nu sunt suficiente două bare, trebuie să băgăm mingea în poartă.

U Cluj a jucat bine, a fost mai agresivă decât noi. Trebuie să încercăm să ne revenim. Trebuie să arate totul pe teren, nu e suficient să vorbească. Nu am simțit atmosfera pentru că a trebuit să mă concentrez pe meci. La retur trebuie să fim maia gresivi”, a spus Dusan Uhrin după U Cluj – Dinamo, scor 2-0.

Partida retur de la barajul pentru menținere / promovare în Liga 1 dintre Dinamo și U Cluj se joacă duminică, 29 mai, pe stadionul din „Ștefan cel Mare”. Ora urmează să fie anunțată ulterior.

Publicat: 21 05. 2022, 22:59
Actualizat: 21 05. 2022, 23:09