Dusan Uhrin, lovitură grea după victoria cu Viitorul: „Cu siguranță, nu va juca la Iași!”

Uhrin așteaptă cu nerăbdare ca Nica să semneze cu Dinamo

Dinamo a mai făcut un pas important în lupta pentru evitarea retrogradării, dar Dusan Uhrin a pierdut un om important la mijlocul terenului, după victoria cu Viitorul, scor 2-1.

Antrenorul lui Dinamo are motive să fie îngrijorat și a dezvăluit că Alexandru Răuță a devenit indisponibil pentru următoarea finală a „câinilor”, cea de la Iași.

Duelul dintre Viitorul și Dinamo a fost Live Video Online pe prosport.ro.

Dusan Uhrin l-a pierdut pe Alexandru Răuță: „Nu va juca la Iași, are probleme serioase!”

Alexandru Răuță a rezistat doar 20 de minute în partida Viitorul – Dinamo! Mijlocașul „câinilor” a acuzat dureri în zona inghinală, astfel că a fost înlocuit cu Vlad Achim, iar Dusan Uhrin a dezvăluit că Răuță nu va putea juca în următorul meci, cel din Copou.

În schimb, Uhrin se va putea baza la Iași pe Paul Anton, dar și pe Mihai Eșanu, care tocmai a revenit în poarta lui Dinamo.

”Paul Anton e bine. Eșanu este și el bine, Răuță are probleme serioase, cu siguranță nu va juca la Iași”, a subliniat Uhrin.

”Sunt foarte fericit, jucătorii au luptat până la final. Am avut șanse, puteam marca mai mult, Eșanu, Morsay, Nemec au avut ocazii mari. Dacă am fi mai marcat, eram liniștiți pe final de meci, însă și Viitorul a jucat bine, a avut șanse de a marca. A fost un joc foarte dificil pentru că nu am mai avut schimbări în ultimele 25 de minute. E bine că am schimbat sistemul, am adaptat la jucătorii pe care îi avem la dispoziție. Poate că dacă aș fi schimbat mai devreme sistemul, nu am fi pierdut unul dintre primele două meciuri”, a fost sincer Dusan Uhrin.

Publicat: 02 05. 2021, 21:39
Actualizat: 04 05. 2021, 21:46