După „e autul meu, mă, plec cu el acasă!”, din sezonul trecut, Cioinac a lovit și el la Cluj, tot după o aruncare de la margine. Ce i-a strigat arbitrului. FOTO

Ionuț Cioinac (27 de ani) nu a digerat prea bine înfrângerea împotriva CFR-ului. Până să iasă de pe teren și să să certe cu fanii ardelenilor cărora  le-a strigat că trebuie să-l aplaude, mijlocașul și-a vărsat nervii pe arbitrul Cătălin Popa.

La o aruncare de la margine a CFR-ului, din minutul 90+2, la scorul de 1-0, Cioinac s-a răstit la central, căruia i-a reproșat faptul că le acordă prea mult timp gazdelor la aruncările de la margine. Camora, căpitanul clujenilor, a amânat cu aproape jumătate de minut autul, iar mijlocașul a strigat: „Domn’ arbitru, mai lasă-l, mai lasă-l!„, potrivit Telekom Sport.

În duelul celor două din stagiunea precedentă din Ardeal, CFR Cluj s-a impus cu 2-1, iar la final Flavius Stoican s-a arătat indignat de faptul că Poli Iași a primit gol, după o aruncare de la margine acordată greșit: „Glume și caterincă… forță… dacă ai personalitate, de ce ești cățeluș? Cățeluș mic, mic, mic, mititel… fiecare, pac, fault… da, de la un aut, e al meu, mie și dacă îmi iei o scobitoare din casă fără să fii corect, mă enervez. O scobitoare! Da, de la un aut, dă-mi-l, e al meu, dă-mi-l, că e autul meu, mă, plec cu el acasă”.

(FOTO: Telekom Sport)

Publicat: 20 10. 2018, 11:33
Actualizat: 20 10. 2018, 11:34