A dat telefon Gigi Becali pe bancă? Dragoș Nedelcu, schimbat după 33 de minute în Sepsi – FCSB. „La el e ceva mai vechi!” De ce a fost înlocuit

Pavol Safranko (S), de la Sepsi OSK, lupta pentru balon cu Dragos Nedelcu (D), de la FCSB, in meciul de fotbal din etapa 30 a Ligii 1, disputat pe stadionul Municipal din Sfantu Gheorghe, sambata, 10 aprilie 2021. ALEX NICODIM / MEDIAFAX FOTO

Dragoș Nedelcu a avut parte de un moment uluitor în Sepsi – FCSB! Tânărul fotbalist a fost înlocuit, cu Alexandru Buziuc, după numai 33 de minute jucate în partida de la Sfântu Gheorghe.

UPDATE, 17 mai, ora 00:16 Toni Petrea a vorbit despre schimbarea lui Dragoș Nedelcu din minutul 31 al meciului Sepsi OSK – FCSB. „Nedelcu a acuzat o problemă medicală, la el e ceva mai vechi. Cred că nu e complet refăcut și ăsta a fost motivul”, a spus antrenorul principal al FCSB-ului.

Dragoș Nedelcu (24 de ani) a fost transferat de FCSB, în vara lui 2017, de la FC Viitorul pentru 2.13 milioane de euro. Acesta mai are contract până în 2022 cu formația bucureșteană.

Înaintea partidei cu Sepsi, FCSB se afla pe locul 2 din play-off-ul Ligii 1, cu 44 de puncte.

Dragoș Nedelcu, schimbat după 33 de minute în Sepsi – FCSB

Fotbalistul venit de la FC Viitorul a jucat puțin peste jumătate de oră în partida Sepsi – FCSB. Acesta a fost schimbat, în minutul 33, cu Alexandru Buziuc.

Interesant de menționat este faptul că, în meciul cu FC Botoșani, din etapa 6 a play-off-ului, Nedelcu a fost înlocuit după numai 31 de minute jucate. La acel moment, Gigi Becali a explicat înlocuirea rapidă a lui Nedelcu prin faptul că jucătorul a fost prea lent.

„Nedelcu a fost prea lent, a adormit putin la primul gol. L-a schimbat antrenorul. Asta era intenția lui, să joace 30 de minute, apoi să vadă dacă joacă o repriză și mai apoi să vadă dacă poate juca tot meciul”, a spus Gigi Becali, la Digi Sport.

Echipele de start în partida Sepsi – FCSB:

Sepsi: Niczuly – Aganovic, Ninaj, B. Mitrea, M. Ștefănescu – Fofana, Vașvari – Dumiter, Eder Gonzalez, N. Păun – Safranko
Rezerve: Antrenor: J. Fernandez – Tincu, L. Kovacs, Purece, Petrila, Csiser, N. Tamas, Golofca, L. Fulop
Antrenor: Leo Grozavu

FCSB: Straton – V. Crețu, I. Cristea, D. Nedelcu, Radunovic – Ov. Popescu, Oaidă, D. Olaru – Moruțan, Fl. Tănase, Oct. Popescu
Rezerve: A. Vlad – Vînă, Buziuc, Ov. Perianu, A. Musi, Ciuciulete, Fulga, A. Niță
Antrenor: Toni Petrea