Căpitanul Dragoș Nedelcu, declarație ciudată după eliminarea din Cupă: „Bine că am ieșit sănătos de pe teren”

Arbitrul central Ovidiu Hategan alaturi de capitanii Ante Puljic si Dragos Ionut Nedelcu in meciul de fotbal dintre Dinamo Bucuresti si FCSB, contand pentru Cupa Romaniei, desfasurat fara spectatori pe Stadionul Dinamo din Bucuresti, miercuri 10 februarie 2021. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 9 poze

FCSB a pierdut cu Dinamo, în optimile Cupei României, 0-1, iar Dragoș Nedelcu s-a declarat foarte dezamăgit la finalul meciului. Jucătorul a revenit pe teren după aproape opt luni de absență și a jucat fundaș.

Dinamo a dat lovitura prin Adam Nemec, care a profitat de apărarea visătoare a celor de la FCSB.

Dragoș Nedelcu a fost la primul joc după accidentarea de vara trecută. Toni Petrea l-a trimis în centrul apărării, într-o echipă experimentală.

Dunărea Călărași, Petrolul Ploiești, Chindia Târgoviște, U Cluj și Dinamo București sunt echipele calificate până acum în sferturile Cupei României.

Dragoș Nedelcu, negru de supărare după eliminarea din Cupă: „Trebuia să câștigăm cu orice preț!” Cum s-a simțit după opt luni de pauză

„Nu am obținut rezultatul pe care îl doream, trebuia să câștigăm, pentru că am jucat împotria lui Dinamo. Eu îmi doream foarte tare să câștigăm. Sunt mulțumit că am ieșit sănătos de pe teren.

Mulțumesc clubului pentru încredere. Au fost niște senzații noi, m-am simțit ca și cum am debutat. Este supărarea foarte mare, trebuia să câștigăm cu orice preț azi.

Au fost foarte multe meciuri, unii dintre ei mai au anumite probleme și era normal să încerce să acorde minute și jucătorilor care nu au foarte multe minute.

Sincer, pentru condiția mea din acest moment, important e să îmi recâștig locul și să joc.

Am găsit echipa foarte bine din punct de vedere fizic. Eu zic că avem șanse mari să caștigăm campionatul”, a declarat Dragoș Nedelcu la Digi Sport.

ECHIPELE DE START

DINAMO: Eșanu – Sorescu, Puljic, Ehmann, St. Filip – Nepomuceno, Răuță, Anton, Fabbrini – Gueye, Nemec

REZERVE: Kongshavn, A. Radu, Morsay, Grigore, Bejan, Bani, Gol, Achim, Mihaiu
ABSENT: Blejdea (accidentat)
ANTRENOR: Ionel Gane

FCSB: A. Vlad – Crețu, Haruț, Nedelcu, Panțîru – Șut, Vînă, Perianu – A. Niță, Buziuc, Oaidă

REZERVE: Udrea, Miron, Coman, Vukusic, Fl. Tănase, Șerban, Ov. Popescu, Olaru, Pantea
ABSENT: L. Filip (accidentat)
ANTRENOR: Anton Petrea

Publicat: 10 02. 2021, 22:42
Actualizat: 11 02. 2021, 00:15