Dragoș Nedelcu, descumpănit după ce FCSB a ratat Supercupa României în fața CFR-ului: „Este foarte frustrant, ne-am dat viaţa pe teren. La penalty e loterie!”

FCSB a ratat Supercupa României după ce a fost învinsă de CFR Cluj, 0-0 (4-1 d.p.). La finalul partidei, Dragoș Nedelcu s-a arătat dezamăgit de eșecul echipei sale.

La pauza meciului de la Ploiești, FCSB a efectuat toate cele cinci schimbări disponibile, riscând să rămână în inferioritate numerică, dacă unul dintre jucători s-ar fi accidentat.

În următorul meci, FCSB o va întâlni, acasă, pe FC Botoșani, în campionat. Partida va avea loc duminică, de la ora 21:00, și va putea fi urmărită, în format live text, pe www.prosport.ro.

Dragoș Nedelcu, descumpănit după ce FCSB a ratat Supercupa României în fața CFR-ului

Nedelcu a declarat faptul că se simte foarte frustrat după eșecul suferit în fața CFR-ului, deoarece jucătorii FCSB-ului „și-au dat viața pe teren”. Acesta i-a felicitat pe tinerii fotbaliști ai roș-albaștrilor, care au făcut un meci consistent în fața campioanei României.

„Este foarte frustrant, am muncit foarte mult 90 de minute, ne-am dat viaţa pe teren. Din păcate, penalty-urile au făcut diferenţa. Trebuie să-i felicităm pe juniorii care au intrat astăzi pe teren, pentru că au făcut un meci bun, au arătat că pot face faţă împotriva unei echipe de play-off.

Cum să se zică faptul că nu ne-am dorit trofeul, atât timp cât ne-am dat viaţa pe teren? Obiectivul, când am ajuns la stadion, a fost să câştigăm Supercupa. Din păcate, nu s-a putut. Din punctul meu de vedere, la penalty e loterie, oricine poate rata. Au ratat şi mari fotbalişti ai planetei.

Din punctul meu de vedere, sunt mai multe echipe în lupta la titlu. Nu trebuie să excludem Craiova, au o echipă foarte bună, Sepsi la fel. N-o să fie o bătălie în doi. O să abordăm toate meciurile la victorie, mai avem 10 finale”, a declarat Dragoș Nedelcu, la finalul meciului cu CFR Cluj.

Publicat: 16 04. 2021, 08:55
Actualizat: 16 04. 2021, 09:01