Doar trei au trecut testul lui Becali! Ei sunt fotbaliștii care mai primesc șanse la FCSB, după egalul cu Voluntari: „Au mișcat!”

Gigi Becali (60 de ani) a și lăudat fotbaliști de la FCSB, nu doar a criticat, după egalul de la Voluntari, 2-2 cu echipa lui Cristiano Bergodi. Dacă Stan, Matei, Roman și Stoian au fost făcuți praf, la polul opus s-au aflat Hora, Tănase și Moruțan, care, în opinia patronului roș-albaștrilor, „au mișcat”.

În partida de la Voluntari, pentru FCSB au marcat Florin Tănase și Ioan Hora, atacantul ajungând la 4 goluri marcate pentru FCSB. La pauză, Mihai Teja l-a trimis în teren și pe Olimpiu Moruțan. „Tănase a mișcat, Moruțan când a intrat s-a zbătut mult. Mi-a mai plăcut Hora, și el a intrat bine în meci”, a spus Gigi Becali, printre critici, sâmbătă seara, la DigiSport.

„Sunt vreo trei jucători care n-au ce căuta aici. Mai contează dacă a riscat cu schimbările la pauză? Nu e o echipă de fotbal! Poți să ai vreo valoare dacă iei trei puncte cu ultimele trei clasate? Hai, mă, nene… (râde în hohote, întrebat dacă în playoff vor avea rezultate). L-am luat pe Stan, un meci n-am câștigat cu el. Matei, la Astra era fotbalist. Acum, parcă e un copil de mingi. Doamne ferește! Nu știu, domnule… Tragem la titlu, dar cum să putem să-l luăm? Poate vrea Dumnezeu. Și dacă îl luăm, ce facem cu el? O echipă care nu bate Voluntariul, Chiajna și Călărașiul, poate să se califice în Liga Campionilor? Păi ne ducem la balamuc. Ă‚știa nu sunt fotbaliști!”, a spus Gigi Becali, sâmbătă seara, la DigiSport.

FC Voluntari – FCSB s-a terminat 2-2, după ce Tănase (14, penalty) și Hora (48), respectiv Armaș (28) și Căpățînă (45+1) au marcat. În urma acestui rezultat, FCSB rămâne pe locul doi în clasament, cu 49 de puncte, în timp ce FC Voluntari e penultima, cu 21 de puncte. În plus, Pintilii s-a accidentat în prima repriză și a ieșit de pe teren înainte de pauză, în minutul 41.

Publicat: 03 03. 2019, 13:12
Actualizat: 03 03. 2019, 13:13