Dinamoviștii tremură: „Nu vreau să vorbesc de blesteme”. Dar nu renunță. Mihai Popescu: „Acest start de sezon este dezastrous, dar…”

Eugen Neagoe a dat emoții tuturor celor care au privit meciul din etapa a doua a Ligii 1, Dinamo – Universitatea Craiova. scor 0-2. Antrenorul „câinilor” a suferit un stop cardio-respirator în minutul 25 al partidei, moment în care jucătorii grupării din Ștefan cel Mare s-au deconectat de la meci și nu au mai putut evolua.

Au primit două goluri, după ce tehnicianul în vârstă de 51 de ani a fost luat de ambulanță și transportat la Spitalul de Urgențe Floreasca.

Pe plan fotbalistic nu știu ce s-a întâmplat, eu zic că am început jocul destul de bine. Din păcate am luat un gol stupid.

Apoi a fost faza cu Mister, nu știu ce s-a întâmplat. Noi am căzut din toate punctele de vedere. La pauză am încercat să ne ridicăm moralul, am încercat să trecem peste. Așa ceva nu se poate, astea sunt adevăratele greutăți, ce se întâmplă acum.

Nu vreau să vorbesc de blesteme, dacă suntem sau nu blestemați.

Sper să fie sănătos că asta este cel mai important, să revină Mister alături de noi. O să analizăm acest start de sezon care este dezastruos, să trecem peste și la meciul cu CFR să luăm puncte„, a spus Mihai Popescu la finalul partidei.

În etapa următoare, Dinamo va merge în Gruia, acolo unde o va întâlni pe campioana României, CFR Cluj, sâmbătă, 27 iulie, de la ora 21:00.

Publicat: 22 07. 2019, 11:42
Actualizat: 22 07. 2019, 11:43