Dinamo a obținut a doua victorie în cantonamentul din Polonia! „Câinii” lui Bratu au învins categoric pe Arka Gdynia

Dinamo a obținut o nouă victorie în cantonamentul din Polonia. Echipa lui Florin Bratu a învins, joi, pe polonezii Arka Gdynia cu 3-0. El doilea succes obținut de „câini” de când au început pregătirile în străinătate.

Golurile succesului cu Gdynia au fost marcate de Dan Nistor, în minutul 20, Sergiu Hanca, în minutul 50, și Daniel Popa, în minutul 56. Parida s-a disputat pe stadionul echipei din Polonia. Muțiu – Corbu, M. Popescu, Katsikas, Sg. Popovici – Hanca, Dudea, D. Nistor – Sorescu, D. Popa, Pesic au evoluat din primul minut pentru echipa din Ștefan cel Mare, iar după pauză au mai jucat Eșanu, Vl. Olteanu, R. Grigore, C. Dima, D. Ciobotariu, Ehmman, I. Șerban, Tîrcoveanu, Moldoveanu, Axente și Horsten.

A fost al doilea succes al roș-albilor în stagiul de pregătire în Polonia după victoria în fața Olimpiei Elblag (scor 4-0, marcatori Sorescu, Hanca, D. Popa și I. Șerban).

Următorul meci amical este programat duminică, la ora 17:00, împotriva echipei Zaglebie Lubin.

Publicat: 06 07. 2018, 08:53
Actualizat: 06 07. 2018, 08:54