Diego Fabbrini, criticat după ultimele meciuri ale „câinilor”. „De când e la Dinamo n-a dat două pase de gol! La mine juca două minute”

Diego Fabbrini, unul dintre cei mai importanți jucători de la Dinamo, este critiat după ultimele meciuri jucate pentru formația din “Ștefan cel Mare”.

Fotbalistul italian de la Dinamo a fost luat la rost de Dănuț Lupu, fostul mare jucător din “Ștefan cel Mare”, iar acesta susține că nu l-ar fi ținut mai mult de două minute pe teren dacă era antrenorul “câinilor”.

Diego Fabbrini nu l-a impresionat pe Dănuț Lupu de când a ajuns la Dinamo București. Cel din urmă susține că italianul driblează degeaba și pierde mingea ori de câte ori intră în dueluri.

Diego Fabbrini, criticat după ultimele meciuri ale lui Dinamo

„Nu am nimic cu el, dar dacă eram antrenor juca două minute la mine. E tehnic, driblează, dar driblează în lateral. De când e la Dinamo nu a dat două pase de gol!

Cei mai mulți spun că driblează. Da, mă, driblează, dar e egal cu zero! Nu dă pase decisive, nu scoate lovituri de la 11 metri, nu face nimic! Doar driblează şi pierde mingea. Nu e util echipei”, a spus Dănuț Lupu la LookSport+.

Diego Fabbrini și-a prelungit contractul cu Dinamo

În vârstă de 30 de ani, Diego Fabbrini a ajuns la Dinamo pe pe 22 august 2019, iar în această iarnă și-a prelungit contractul cu gruparea din “Ștefan cel Mare” în urma unor negocieri cu suporterii din programul DDB. Fotbalistul italian a adunat 40 de meciuri în tricoul lui Dinamo, a dat patru goluri și a oferit trei pase decisive.

În sezonul 2020 – 2021 a prins 21 de meciuri pentru Dinamo, dintre care unul în Cupa României și a dat trei goluri, dintre care unul în Liga 1.