Dialog inedit între Becali și Alexa în timpul meciului. Ce i-a reproșat patronul vicecampioanei. FOTO

Partida dintre FCSB și Dunărea Călărași a oferit un moment inedit cu câteva minute înaintea finalului. Patronul vicecampioanei i-a reproșat antrenorului Dan Alexa că vrea să-l egaleze.

FCSB s-a impus fără prea mari probleme în partida din etapa a 9-a a Ligii 1 Betano, scor 2-0, cu Dunărea Călărași. În minutul 88 al meciului a avut loc un moment amuzant între Gigi Becali și Dan Alexa. După ce au fost eliminate și ultimele urme de griji în privința scorului final, patronul FCSB i-a „reproșat” antrenorului advers că vrea să-l egaleze. Pentru că tribunele sunt foarte aproape de băncile de rezerve, Alexa a auzit reacția lui Becali, căruia i-a răspuns pe un ton serios. În cele din urmă, cel aflat în lojă a ridicat mâna în semn de scuze, după ce a văzut reacția antrenorului.

Acum ce vrei să faci, să mă egalezi?„, a strigat Gigi Becali din loja stadionului din Voluntari.

Victoria cu Călărașiul îi garantează FCSB-ului primul loc în Liga 1. După 9 etape, bucureștenii se află pe primul loc, cu 18 puncte, la două lungimi de poziția secundă, CFR Cluj.

Publicat: 24 09. 2018, 09:42
Actualizat: 24 09. 2018, 09:43