Imaginile dezamăgirii! Cum au fost surprinși Dennis Man și Ionuț Vînă după eșecul cu FC Voluntari | GALERIE FOTO

Dennis Man și Ionuț Vînă la finalul meciului Voluntari - FCSB 2-1. Sursă foto: sport.ro
Vezi galeria foto - 10 poze

FCSB a înregistrat primul eșec în sezonul 2020 – 2021, cu FC Voluntari, scor 2-1, pe stadionul „Anghel Iordănescu”, iar Dennis Man și Ionuț Vînă au fost cei mai afectați jucători din lotul lui Toni Petrea.

FCSB începuse bine sezonul 2020 – 2021 și bifase două rezultate bune în primele două etape, scor 3-0 cu Astra Giurgiu, iar cu Viitorul a arătat același scor pe tabela de marcaj, dar elevii lui Toni Petrea au avut probleme cu FC Voluntari, echipă care în ediția precentă se lupta la retrogradare.

Dennis Man și Ionuț Vînă, distruși după eșecul cu FC Voluntari

Dennis Man și Ionuț Vînă au oferit imaginile dezamăgirii la stadionul „Anghel Iordănescu” din Voluntari. Imediat după terminarea meciului din etapa a 3-a, cei doi jucători au rămas minute înșir în apropierea arenei. Aceștia s-au refugiat pe o bordură și au rămas pe gânduri, dovadă că înfrângerea cu echipa lui Mihai Teja i-a afectat serios.

Dennis Man și Ionuț Vînă au fost titularizați de Toni Petrea la meciul jucat de FCSB pe terenul lui FC Voluntari, scor 1-2, în etapa a 3-a din Liga 1, sezonul 2020 – 2021. Internaționalul român a fost unul dintre cei mai buni jucători de pe teren.

Dennis Man și Ionuț Vînă după eșecul suferit de FCSB pe terenul lui FC Voluntari. Sursă foto: Sport.ro

Dennis Man, cel mai bun jucător al FCSB-ului la meciul cu Voluntari

Dennis Man a înscris singurul gol al fostei vicecampioane a României din meciul cu FC Voluntari în minutul 86, dar a mai avut o bară după o execuție spectaculoasă în repriza a doua, atunci când și-a făcut mingea pentru foarfecă, dar balonul a lovit bara tansversală.

După eșecul suferit cu FC Voluntari, FCSB se află pe locul 3 în clasamentul din Liga 1, cu 6 puncte, la egalitate cu Gaz Metan și Universitatea Craiova, dar oltenii au un meci în minus. Roș-albaștrii pot fi depășiți în clasament de gruparea lui Cristiano Bergodi, dar și de CFR Cluj, formație care se duelează cu Hermannstadt, azi, ora 21.30, pe stadionul „Dr. Constantin Rădulescu”.

Publicat: 13 09. 2020, 08:42