De ce a fost eliminat Cătălin Anghel la pauza meciului dintre Craiova și Viitorul. Ce a scris Marius Avram în raport

Meciul de fotbal dintre CS U Craiova si FC Viitourul din etapa a XI-a a Ligii 1, disputat pe stadionul Ion Oblemenco din Craiova, luni, 30 septembrie 2019. REMUS BADEA / MEDIAFAX FOTO

Cătălin Anghel, secundul lui Gică Hagi la Viitorul, nu a încheiat meciul pe banca tehnică a constănțenilor, fiind eliminat de centralul Marius Avram. Brigada de la meciul Craiova – Viitorul indică în raport faptul că Anghel l-ar fi înjurat pe asistenul Octavian Șovre.

“După fluierul de final al primei reprize, domnul Anghel Cătălin Cristian, antrenorul secund al echipei FC Viitorul Constanţa, în drumul spre vestiare, în gura tunelului, l-a înjurat pe domnul arbitru asistent Şovre Octavian (“f***-ţi gura mă-tii”). Arbitrul i-a comunicat domnului Anghel că este eliminat şi a doua repriză nu va mai lua loc pe banca de rezerve. Motiv cartonaş: Protest prin vorbă sau gest”, se arată în rapotul meciului, potrivit fanatik.ro.

La meciul următor, cu CFR Cluj, Gică Hagi va lua loc pe bancă, după ce și-a ispășit pedeapsa dictată de Comisia de Disciplină, și anume două etape de suspendare.

Varianta lui Cătălin Anghel

Secundul lui Gică Hagi a explicat cum a fost eliminat la pauza meciului dintre Craiova și Viitorul, când scorul era 2-1 în favoarea oltenilor: „Când voiam să intru în vestiar am fost oprit de arbitrul de centru (n.r Marius Avram) și mi s-a spus că sunt eliminat. Pentru că aș fi adus injurii arbitrului de tușă, domnului Șovre. Se înșală amarnic și nu înțeleg de ce s-a întâmplat asta”, a spus Anghel, la finalul partidei, la Digi Sport.

Publicat: 01 10. 2019, 16:39
Actualizat: 01 10. 2019, 16:58