„Datorită lui am devenit stelist!”. MM, mesaj superb de ziua lui Tudorel Stoica

Tudorel Stoica, fostul mare mijlocaș al Stelei, împlinește astăzi, 7 septembrie, vârsta de 65 de ani. Mihai Stoica, oficialul lui FCSB, a avut un mesaj superb, pe rețelele sociale, pentru fosta glorie a Stelei.

Alături de Steaua, Tudorel Stoica a câștigat Cupa Campionilor, o Supercupă UEFA, șapte titluri de campion al României și de cinci ori Cupa României.

Mihai Stoica, mesaj superb de ziua lui Tudorel Stoica

Oficialul lui FCSB a postat, pe rețelele sociale, o imagine cu Tudorel Stoica în tricoul Stelei, alături de mesajul: „Datorită LUI am devenit stelist… La Mulți Ani fericiți, Tudorel STOICA!”.

În imagine, postarea lui Mihai Stoica

Tudorel Stoica a fost transferat la Steaua, pentru prima oară, în vara lui 1974 de la Oțelul Galați. Acesta a evoluat timp de 15 ani în tricoul formației din Ghencea.

Victor Pițurcă, dialog cu Tudorel Stoica în direct la ProSport Live

Pe 7 mai, la fix 34 de ani de când Steaua reușea să cucerească Cupa Campionilor, Victor Pițurcă și Tudorel Stoica, doi dintre componenții echipei roș-albastre de la acel moment, au dialogat în direct la ProSport Live.

Tudorel Stoica a declarat că regretă că nu a jucat finala Cupei Campionilor Europeni cu Barcelona, iar Victor Pițurcă i-a transmis că Steaua ar fi câștigat în timp regulamentar dacă el era pe teren.

Tudorel Stoica: A fost frustrant să nu joc finala. Am câștigat Cupa ca antrenor secund, așa cum am fost trecut pe foaie”

Victor Pițurcă: „Dacă ar fi jucat Tudorel în finală, am fi câștigat în timpul regulamentar”

Tudorel Stoica„Eu știu că medalia de aur se acordă echipelor care câștigă trofee. Naționala nu a luat niciun trofeu. Noi am luat cupa. Pe vremea noastră se spunea că locurile 2 și 3 nu există. Doar locul 1 există”

Victor Pițurcă: „Barcelona se pregătise de sărbătoare. A fost apoi înmormântare în Catalunya, fericire la Madrid. Ne-au și premiat cei de la Real Madrid, ne-au invitat și la turneul lor de anul viitor. Prietenul meu Cristi Borcea a aruncat televizorul pe geam. De asta fotbalul este sportul-rege.”

Publicat: 07 09. 2020, 11:15
Actualizat: 07 09. 2020, 12:59