Darius Olaru, vorbe mari după victoria FCSB din partida cu FC Voluntari. „Putem să câștigăm titlul de campioană”. Ce a spus despre plecarea lui Sergiu Buș

Darius Dumitru Olaru in meciul de fotbal dintre FCSB si FC Voluntari, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat fara spectatori pe Arena Nationala din Bucuresti, vineri 22 ianuarie 2021. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

FCSB s-a distanțat la patru puncte de CFR Cluj, după ce a învins FC Voluntari. Echipa gazdă a câștigat cu 2-1. Dennis Man a deschis scorul și i-a dedicat reușita lui Mihai Pintilii. Florin Tănase a majorat diferență din lovitură de la 11 metri. Darius Olaru a spus la final partidei că este mulțumit de jocul echipei, dar a dat de înțeles că trupa lui Toni Petrea mai are nevoie de un atacant.

FCSB a făcut spectacol în partida cu FC Voluntari și s-a impus cu 2-1. Dennis Man a deschis scorul și are 14 goluri în acest campionat. Golul doi a avut parte de un moment ciudat. Man și Tănase nu s-au înțeles cine să execute lovitura de la 11 metri din minutul 71. Până la urmă a bătut căpitanul și atacantul a reușit golul cu numărul 13 din acest campionat.

Darius Olaru a fost mulțumit de rezultat. Mijlocașul nu a fost titular și a intrat pe teren în debutul reprizei secunde. A spus că nu este supărat pe antrenorul Toni Petrea că nu a jucat din primul minut.

„Am avut un joc bun la Viitorul, dar n-am reușit să câștigăm și așa am reușit să câștigăm în această seară. Am vorbit cu Mister înainte de meci și mi-a spus că trebuie să mă odihnească în această seară”, a declarat Darius Olaru.

FCSB se află pe primul loc și are 4 puncte mai mult decât CFR Cluj, formația de pe locul doi.

„Constanța în rezultate ne face campioni și ne ajută să ne menținem pe primul loc”, a mai spus mijlocașul.

Darius Olaru a vorbit și despre plecarea lui Sergiu Buș, atacant transferat în Coreea de Sud. Jucătorul a spus că echipa ar avea nevoie de un fotbalist în ofensivă.

„Cei care suntem acolo sus în atac încercăm să ne facem jocul combinativ. Poate că ne-ar ajuta un atacant, un număr 9 clasic, dar asta rămâne de văzut”, a mai spus Olaru

Publicat: 22 01. 2021, 22:20
Actualizat: 22 01. 2021, 22:25